Ještě štěstí, že chrudimský divizionář nasbíral během podzimních 15 kol úctyhodných osmadvacet bodů. Jarní jediné vítězství proti čtyřem porážkám, ve kterých dokonce svěřenci Pavla Jirouska nevstřelili ani gól, je už přece jen k zamyšlení.

Nejvíce diskutovaným divizním duelem minulého kola byl jednoznačně zápas v Ústí nad Orlicí, kde domácí porazili AFK Chrudim 1:0, a to až z třetí nařízené penalty v 84. minutě. „My jsme na úterním trénínku tento zápas zhodnotili a už se k němu nebudeme vracet,“ míní zcela rezolutně trenér Jirousek, který připravuje hráče na to, aby dostali znovu chuť do fotbalu při nadcházejícím zápase s pardubickým lídrem. Ten se hraje v tradiční dobu, v sobotu 17. dubna od 10.15 hodin.

Po delší přestávce dostal v brance AFK příležitost Milan Ždánský, jemuž zápas v Ústí nad Orlicí nadmíru vyšel, ale nakonec byl sám zklamán, když jeho tým nebodoval. „Ano, Milan dostal příležitost, jednoznačně ji chytil za správný konec a byl našim nejlepším hráčem,“ vrací se k nešťastné prohře Jirousek.

V tisku se již objevila zpráva, že fotbalisté Chrudimi mají hvězdný útok s bývalými prvoligisty Petrem Vladykou a Radimem Holubem. Ten však už tři zápasy po sobě nevstřelil ani gól. „Vstřelit gól, to je v současné době náš největší problém, když nedokážeme proměňovat vyložené šance. Pracujeme na tom, aby se vše zlepšilo, neboť jak Holub, tak Vladyka jsou hráči, kteří umějí střílet góly. Nyní je jen otázkou dát ten první a pak jim to oběma zase bude střílet,“ věří Pavel Jirousek.

Sobotní utkání proti FK Pardubice bude prestižní, vždyť půjde o tradiční derby, ve kterém se navíc představí v týmu lídra na podzim ještě chrudimský hráč Lukáš Rešetár. Navíc se proslýchá, že v týmu AFK budou scházet tři hráči, jmenovitě Vácha, Vágner a Michalec, které čeká semifinále play off v rámci futsalového utkání za tým Vysokého Mýta v Teplicích.

„Já bych nikoho na futsal nepouštěl, když celý rok se těmto hráčům snažíme vytvořit co nejlepší podmínky, takže teď je to jenom na nich, čemu dají přednost,“ čeká na jejich rozhodnutí chrudimský kouč a k samotnému sobotnímu duelu říká: „Soupeř je jednoznačně favoritem tohoto zápasu, jasně vládne tabulce, má zvládnutou defenzívu i ofenzívu. U tohoto mužstva je znát rukopis výborného trenéra Martina Svědíka. Přesto bude naší snahou sehrát se soupeřem co nejlepší partii.“

JAROMÍR DOLEŽAL