Choceň - MFK Chrudim B 0:1

Před 180 diváky začalo utkání převahou hostující rezervy, Choceň se spíše bránila. Do největší šance se dostal Holub, Gerčák mu ji však senzačně zlikvidoval. Po pár minutách došlo k dalšímu souboji těchto dvou zkušených hráčů, tentokrát ale skončila hlavička chrudimského ostrostřelce těsně vedle. Pak si vypracovali šance ještě Meduna a Žalud, obě však také zneškodnily rukavice bezchybného domácího brankáře. Choceň zahrozila v první půli snad jen jednou, tutovka Myšáka ale také tři tyče minula, byť jen o milimetry. Po změně stran chvíli tlačili domácí a chvíli zase hosté, vážnější příležitosti však zaznamenával MFK. Obzvláště ty dvě Holubovy po gólu doslova volaly, Gerčák byl však proti. Na druhé straně se ale vyznamenal i brankář Trojan, a to po hlavičce Myšáka. V 87. minutě mířil tentýž choceňský útočník těsně vedle a opět zafungovalo pravidlo nedáš dostaneš. Jindrák se vydal po hranici pokutového území ke zteči a nechytatelnou ranou do šibenice rozhodl zápas ve prospěch rezervy.

Fakta - branky: 88. Jindrák. Rozhodčí: Krajči (Lanškroun). ŽK: 3:6. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák Baborák, Eisner, David, Krejza Novotný (65. Smejkal), Smola, O. Kopecký, Šabata (90. Sklenář) Myšák, Zavřel. Chrudim B: Trojan Valda, Tlapák, Lacman, Holík (76. Bareš) Malinský (90. Pejcha), Meduna (63. Zrůst), Andrle (67. Jindrák), Opina Holub, Žalud (80. Netušil).

Polička - Hlinsko 1:0

Za krajně nefotbalového počasí nastoupili Hlinečtí proti velkému favoritu se snahou pokusit se bodovat. Od počátku se hrál na podmáčeném terénu opatrný fotbal bez šancí. Jedinou opravdu vážnou si vypracovali ve 42. minutě hosté, střelu Cacha ale vytěsnil gólman Slaný na roh. V 58. minutě mělo Hlinsko další příležitost, Dominik Pelikán však sám před Slaným zbytečně centroval. Za tři minuty se otřel trestný kop hostí o tyč. Jenže přišla 63. minuta, v ní vyběhl hlinecký brankář Kopecký zbytečně hluboko do pole a Král do prázdné vstřelil jediný gól zápasu. V 86. minutě mohl vyrovnat Mocanu, jeho pokus však Slaný vyrazil a Cachova dorážka už byla z ofsajdu. Ani závěrečná snaha hostí vyrovnání nepřinesla, a tak odjelo Hlinsko z Poličky bez bodů. Jedná se ale o naprosto zbytečnou ztrátu.

Fakta - branka: 62. V. Král. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Polička: Slaný Pavlík, Skryja, Košík, Vondra Poul (73. Bureš), Andrle, R. Netolický, Navrátil Stejskal, V. Král (89. Dobeš). Hlinsko: Kopecký Volf, Vukliševič, L. Cach, M. Pelikán Nevole, Zach (85. Vymetal), Dostál, Mocanu Hlouš, D. Pelikán (78. A. Cach).

Třemošnice - Žamberk 2:0

Pro domácí se jednalo o nesmírně důležité střetnutí, pokud chtěli udržet kontakt se spodkem tabulky, museli bezpodmínečně stoprocentně bodovat. Jenže se stejným problémem přijelo i mužstvo Žamberka, a podle toho také první poločas vypadal. Jedinou vysloveně gólovou šanci tak bylo možné vidět v podání třemošnického Hejcmana, ten ovšem zvolil místo nahrávky pod sebe nesmyslnou střelu a příležitost zahodil. Jinak se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, když hosté vystřelili na branku Auersvalda snad jen jednou. Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a od 70. minuty si vytvořili veliký tlak. Po vystřídání obou útočníků se na hrot přemístil Forman s Filipem, pod ně Kvíčala. A právě tito fotbalisté se podepsali u obou vstřelených gólů. V 80. minutě otevřel skóre po nezištné přihrávce od Kvíčaly Forman, o sedm minut později se radost Třemošnických po totožné akci opakovala, jen nahrával Filip. Za zmínku ještě stojí sólo Kvíčaly, kterému se však brankáře Martinovského přelobovat nepodařilo. Žamberk svoji prohru neunesl a dva zákroky jeho hráčů v závěru by si zasloužily červenou kartu.

Fakta - branky: 80. a 87. Forman. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Třemošnice: Auersvald Petr, Kunášek, Culek, Kalina M. Šindelář (46. Kvíčala), O. Vančura, J. Vančura, Forman Hejcman (76. P. Šindelář), Menšík (62. Filip). Žamberk: Martinovský T. Kotyza, Drapáč, Franke, Hrabík Huška ml. (81. Kočí), Breda, Kos, J. Kotyza (70. Trejtnar) - Huška st., Trnka.

Pardubice B - Slatiňany 4:1

Branky: 48. a 76. Jirka, 70. Kayamba, 88. Bydžovský 55. Vladyka.

Šlágr posledního podzimního kola se hrál za nevlídného počasí na vedlejším hřišti bez tribuny, takže diváci se neměli ani kam schovat. Přestože tomu konečný výsledek nenapovídá, sedmdesát minut byl zápas naprosto vyrovnaný. První velké příležitosti si vypracovali hosté, v 7. minutě ale nastřelil Pokorný jen tyč a o dvě minuty později trefil Kopecký pouze nohy padajícího gólmana Knoblocha. Domácí hrozili spíše z brejků, jejich um však končil před pokutovým územím. Jedinou šanci první půle si rezerva Pardubic vytvořila až ve 40. minutě Prokopcem, tutovku mu ale zlikvidoval skvělým zákrokem Žďánský. Po změně stran začali mnohem lépe domácí a již ve 48. minutě usměrnil míč do sítě Jirka. Slatiňany odpověděly o sedm minut později. Po rychle rozehraném trestném kopu Slováčka se dostal k míči Kopecký a jeho zpětnou přihrávku využil k vyrovnání přízemní střelou k tyči Vladyka 1:1. Po hodině hry přišel zřejmě rozhodující okamžik zápasu, kdy se za domácí obranu dostal Kopecký, obešel i vyběhnutého Knoblocha, ale k údivu všech překopl zcela prázdnou branku! V 70. minutě podnikly rychlou akci Pardubice a po centru z levé strany zamířil z první přesně Kayamba. Za šest minut si pak po standardní situaci vychutnal Žďánského Jirka a bylo rozhodnuto (3:1). Hosté fyzicky odpadli a místo fotbalu se spíše dohadovali s rozhodčími. Přesto mohli v 79. minutě snížit, prudkou hlavičkou orazítkoval břevno Koudelka. V závěru zbytečně rozdmýchal emoce Jirka, který zezadu sestřelil Chvojku a musel předčasně pod sprchy. To však již domácím nemohlo ublížit, navíc i v deseti svou výhru zvýraznili, po akci a centru Valenty se trefil čerstvý Bydžovský.

Fakta - branky: 49. a 76. Jirka, 70. Kayamba, 88. Bydžovský - 54. Vladyka. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 5:3. ČK: 1: 0 (87. Jirka). Diváci: 90. Poločas: 0:0. Pardubice B: Knobloch Matějka, Pospíšil, Koblížek (82. Staněk), Mandutz Fusek, Prokopec, Kovář, Jirka Valenta, Kayamba (86. Bydžovský). Slatiňany: Žďánský Beneš, Mihulka, Chvojka (89. Málek), Malý Pokorný (67. Koblasa), Vladyka, Koudelka, Trňák (71. Skála), Slováček (82. Mikan) Kopecký.

Moravany - Holice 2:4

Fakta branky: 48. Kříž, 59. Poláček 26. J. Jedlička, 40. Fotul, 70. Kopřiva, 70. T. Jedlička. Rozhodčí: Komínek (Lanškroun). ČK: 1:0 (78. B. Branda). Diváci: 250. Poločas: 2:1. Moravany: B. Branda Sokol (79. Laksar), J. Lukas, Záleský, M. Lukas Knotek, Hurta (74. R. Hynek), Beran, Veselý (72. Novák) Poláček, Kříž. Holice: Hlavatý Tláskal, Ručka, Hanč Chvála Klouček (84. Lát), J. Jedlička (46. T. Velinský), Fotul (67. Musil) Kopřiva Václavek (88. Stárek), T. Jedlička.

Lanškroun - Č. Třebová 0:0, penalty 2:4

Fakta rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Lanškroun: Jaroš Stasiowski, Vaško, Pavelka, Šilar Jung (90. Karlík), Novák, Smrkal (76. Kolomý), Savych Knápek, Fait (61. Krejsar). Česká Třebová: Hejl Šafář, Hašek, Rataj, Grepl Hurt (81. Bočkaj), Zahálka Müller, Urbanec, (86. Trčka) Pešek (79. Kukla) Novotný.

Letohrad B - Přelouč 0:0, penalty 2:3

Fakta rozhodčí: Lukes (Lanš-kroun). ŽK: 3:4. ČK: 1:2 (17. Petráček 41. Novák, 60. Koch). Diváci: 40. Poločas: 0:0. Letohrad B: Ehrenberger Janoušek, Petráček, Zach, F. Procházka Dvořáček (78. Svoboda), Švercl, Pokorný, Hiller Černohous (90. Stejskal), J. Procházka. Přelouč: Konvalina Kačírek, Machačný, Rokyta, Novák, Pištora (90. Linhart), Hanáček, Ulrych, Koch, Vančura (85. Beránek), Klas (35. Kosek, 89. Volejník).

Svitavy - M. Třebová 5:0

Fakta - branky: 24. a 73. Ovad, 35. Ptáček, 45. Frolo, 55. Čížek. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (79. Ovad). Diváci: 80. Poločas: 3:0. Svitavy: Cabal J. Novák, Czehowský, Ptáček, Jukl (88. Čonka) Juřík (63. Válek), Chlup (88. Kala), Čížek, Veselský (74. Bartoš) Frolo (82. Kubík), Ovad. Moravská Třebová: Vykydal Rázl (46. Škranc), Marek, Strouhal, T. Novák Štaffa (46. Sedláček), Nováček, Staněk, Dokoupil Polák, Masopust.