Prvním jarním kolem začala o uplynulém víkendu i druhá část sezony pro fotbalisty Okresního fotbalového přeboru. Na mnoha místech byl k vidění zajímavý fotbal okořeněný v některých utkáních i nečekaným množstvím pokutových kopů. O malé překvapení se postaral skutečský Junior, který po vyrovnaném utkání v závěru urval nečekaně body na hřišti Křižanovic. Holetín potvrdil roli favorita proti Chrasti a uspěli i fotbalisté Svídnice, kteří doma přestříleli Krounu.

Elberry Okresní přebor

Křižanovice – Skuteč 1:2 (0:0)

Remízové utkání s minimem šancí na obou stranách. Skuteč byla v závěru utkání efektivnější a tak si odváží cenné tři body.

Fakta – branky: 69. O. Pilař – 80. Horáček z pen., 88. Sysel. Rozhodčí: Navrátil – Horák, Malivánek. Diváků: 59.

Sestavy – Křižanovice: Bejr – F. Pecina, J. Pilař, Kozel, Štěpán – Rulík, M. Žák, Prokop, Smetánka – L. Pilař (64. O. Pilař), M. Pecina.

Skuteč: Flídr – Cink, Odehnal (71. Sysel), Vít, Kolíska – Talácko, Horáček, Šmaha (83. Urban), Janeček – Bačkovský, Polanský (57. Rosůlek).

Svídnice – Krouna 4:2 (2:1)

Vyrovnané utkání na těžkém terénu se šťastnějším koncem pro domácí.

Fakta – branky: 22. Sokol, 45. Louvar, 88. z pen. a 89. R. Kubašta ml. – 28. P. Bělský, 61. Svatoň z pen. Rozhodčí: Štourač – Teplý, Teplý.

Sestavy – Svídnice: D. Švadlenka – Dibelka (55. Polák), Kudyn, Sokol, Zelenka, Kašpar, Dušek, Bláha (76. Loučka), K. Kubašta, R. Kubašta ml., Louvar (68. Širůček, 85. Mrkvička).

Krouna: H. Janoušek – Ducheček, Kulhavý, Bouška, Truneček (35. Stodola), Zelenka, P. Bělský, K. Vaňák, D. Bělský, Vaňák, Charous (73. Vávra), Svatoň.

Holetín – Chrast 3:1 (3:1)

Domácí byli v úvodním utkání jara celkově lepším týmem, což vyjádřili třema brankami v prvním poločase. Průběh druhé půl ukázal, že to bylo rozhodující pro zasloužené vítězství Holetínských.

Fakta – branky: 7. Vondráček, 8. Chmelík 47. Wasserbauer z pen. – 14. Kratochvíl. Rozhodčí: Kykal – Kudyn, Doudová. Diváci: 90.

Sestavy – Holetín: Žejdlík – Vondráček, Černý, Novák, Zdražil – Vařejčko (Starý), Beneš, Pilař, Chmelík – Filipi (Plachý), Wasserbauer.

Chrast: Tatíček – Kadavý, M. Plosza, J. Plosza, Bouška – Novotný, Gregor, Fabián, Kratochvíl, Geguš, Felkl, (Drahoš, Mihulka, Málek).

Zaječice – Ronov 2:5 (1:4)

Hosty poslal do vedení Svoboda, který se trefil dvakrát během dvou minut. Domácí sice dokázali snížit, na rozdíl tří branek však znovu upravil ještě do přestávky Budinský a poté už si hosté vedení uhlídali.

Fakta – branky: 32. Fousek, 82. Hromádko – 15. a 17. Svoboda, 29. Filka, 41. z pen. a 58. Budínský. Rozhodčí: Bém – Vávra, Doudová. Diváci: 60.

Sestavy – Zaječice: Nejtek – D. Kulhánek, Hromádko, Bleha, B. Jeřábek, M. Jeřábek, Z. Pejcha, Fousek, Konrád, D. Pejcha, Pavlačič (T. Kulhánek, T. Kubelka, J. Kubelka).

Ronov: T. Žítek – J. Žítek, J. Klug, V. Klug, Sedlák, Staněk, Filka, Průša, Svoboda, Spěvák, Budinský (Urbánek, Šmíd).

Tuněchody – Miřetice 7:5 (5:1)

Domácí i díky hattricku Jiřího Adámka rozhodli o osudu utkání už v první půli, kterou vyhráli o 4 branky. Ve druhé půli zvýšili už na 7:1 a vypadalo to na jasnou záležitost, ale závěr Tuněchodští trochu vypustili a nechali hosty nebezpečně se přiblížit na dostřel dvou branek.

Fakta – branky: 3., 12. a 38. J. Adámek, 20. Pokorný z pen., 44. a 48. M. Adámek, 47. Šilhánek – 30. z pen., 78. a 91. z pen. P. Řezníček, 57. Bureš, 60. F. Sokol. Rozhodčí: Kostka – Karásek, Starý. Diváci: 50.

Sestavy – Tuněchody: Elich – Hudeček, Hájek, D. Slezák, Pokorný, Vrzal, Mattuš, Šilhánek, Hanko, M. Adámek, J. Adámek (Lamberský, Hýl).

Miřetice: Alinče – Hájek, L. Sokol, Najman, Procházka, Doležal, P. Řezníček, T. Řezníček, Bureš, Polívka, F. Sokol (Kyzlík, Hron, Beran).

Prosetín – Rozhovice 2:3 (2:1)

Na rychlý gól hostí našli domácí fotbalisté odpověď až po půl hodině hry, kdy dvěma brankami otočili skóre. Ve druhém poločase však dvakrát během dvou minut udeřil Holub a otočil konečné skóre ve prospěch Rozhovic.

Fakta – branky: 29. Remeš, 38. F. Šafránek – 6. Kopp, 52. a 53. Holub. Rozhodčí: Kopecký – Felkl, Štourač. Diváci: 200.

Sestavy – Prosetín: Hlouš – Slavík, Šikl, Kulháň, Marek, A. Šafránek, Haman, J. Ročňák, F. Šafránek, Novotný, Remeš (Černý, Spilko).

Rozhovice: Pleskot – Tamchyna, Kadeřábek, Voženílek, Suchý, Kopecký, Stejskal, Uhlíř, Skyva, Holub, Kopp (Kubeš, Popílek).

Sobotní utkání Vítanov – Kočí a nedělní utkání Kameničky – Svratouch byla odložena.