„Na trávníku necháme duši a budeme se rvát," sliboval chrudimský trenér Pavel Jirousek. A hráči jeho slova do puntíku splnili. V prvním poločase mohli jít dvakrát do vedení. Ve 13. minutě slávista Kodr zahrál ve vápně rukou, ale rozhodčí Bílek penaltu neodpískal. O dvě minuty později se po rohovém kopu krásně trefil z voleje Drahoš, jenže sudí gól neuznal pro faul domácích v pokutovém území.

A tak udeřilo na druhé straně. V 19. minutě Prošek skóroval po akci Pitáka. Chrudim srovnala před přestávkou. Centr Sixty z levé strany si před nabíhajícím Váchou srazil do vlastní sítě stoper Dobrotka.

Obránce Slavie svoji chybu napravil hned po přestávce, kdy dostal svůj tým do vedení. Výhru následně pečetil Piták.

MFK Chrudim - SK Slavia Praha 1:3

Vítěz ve 3. kole poháru narazí na V. Žižkov/Jihlava (hraje se 19. 8.)

Fakta - branky: 43. vlastní (Dobrotka) 19. Prošek, 54. Dobrotka, 63. Piták. Rozhodčí: Bílek Kříž, Vaňkát. ŽK: 2:1. Diváci: 2800. Poločas: 1:1.

Sestavy - MFK Chrudim: Mrázek - Řezníček (74. Kopecký), Radouš, Drahoš, Štěpánek - Nadrchal, Mastík (69. Kučera), Vodrážka, Sixta, Luptovský (69. Kesner) -Vácha.

SK Slavia Praha: Rakovan - Dostál, Kodr, Dobrotka, Juhar Boudjemaa, Gecov, Hrubý (46. Balaj), Piták Prošek (65. Zmrhal), Petr (74. Nitrianský). (rp)