Baník Most - MFK Chrudim 2:1

Branky: 57. a 75. z pen. Kotlan 11. Kesner.

Hosté se dostali do šance již ve 4. minutě, nebezpečná standardka však skončila po střele Langra nad brankou. Na druhé straně přišel o tři minuty později faul Krčála na Surynka, po němž zahrávali domácí pokutový kop, gólman Mrázek ale fantastickým zákrokem Černého střelu vyrazil na roh. V 11. minutě se již skóre měnilo a radovali se Chrudimští. K centru Sixty se před brankářem Divkovičem dostal Kesner a otevřel skóre. Most se hned snažil o vyrovnání a v 15. minutě vyrobil před Mrázkem velký závar, naštěstí míč na poslední chvíli odkopla obrana do bezpečí V dalším průběhu hrála obě mužstva ofenzivně, a tak byl k vidění zajímavý duel. Ve 25. minutě uhasil Mrázek další šanci domácích, když včasným vyběhnutím „ukradl" míč z kopačky Surynka. MFK zase zahrozil průnikem Kesnera s Luptovským, k Rybičkovi se ale balón nedostal. Ve 37. minutě si naběhl na centr Kesnera Sixta, hlavičkoval však nad branku. V poslední minutě prvního poločasu měli gólovku Severočeši a Hájkův pokus orazítkoval tyč Mrázkovy svatyně.

Úvod druhé půle patřil domácím. Hosté čelili velkému tlaku, kterému podlehli v 57. minutě, kdy po brejkové akci uklidil míč do prázdné klece Kotlan 1:1. Po vyrovnávacím gólu Most ještě více ožil, ale i Chrudimští se snažili o zakončení. V 66. minutě se po chybě v domácí šestnáctce dostal do šance Rybička s Luptovským, chvíli nato vystřelil nepříjemně Sixta a před dobíhajícím Rybičkou zachraňovala obrana. V další šanci se po centru Kopeckého zjevil znovu Rybička, jeho teč hlavou ale Divkovič chytil. MFK měl v této fázi zápasu optickou převahu, ale pořád mu „kousek chyběl". Soupeř však byl také aktivní, a tak se hrálo nahoru dolů, někdy až zbytečně hekticky. V 74. minutě se povedla domácím rychlá akce, která skončila penaltovým zákrokem Mrázka. Most tak zahrával druhý pokutový kop, a tentokrát jej Kotlan s přehledem proměnil (2:1). V 80. minutě sehráli hosté parádní akci na jeden dotek, míč putoval po ose Sixta, Rybička, Kopecký a znovu Sixta, na jejím konci ale byla nepříliš razantní střela posledně jmenovaného. Ke konci Chrudimští soupeře přitlačili s cílem vyrovnat, Most ale bránil, co to šlo. V 89. minutě pak měl vyrovnání na své hlavě Drahoš, p o centru Adámka však šla jeho hlavička těsně nad. Hosté tak poprvé v sezoně prohráli a přišli tak o neuvěřitelnou sérii deseti výher v řadě. Na čele tabulky se ale nic nemění, stále se vyhřívají na její špici, jen Vltavín se přiblížil na dva body.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek Řezníček (81. Drahoš), Krčál, Radouš, Mastík (81. Adámek) Langr (79. Holub) Luptovský (70. Vácha), Sixta, Kesner, Kopecký Rybička.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Měli jsme špatný vstup do zápasu, když hned v sedmé minutě zahrávali domácí pokutový kop, který ale Mrázek skvělým zákrokem chytil. Chvíli nato se nám ale povedlo jít brankou Kesnera do vedení a zdálo se, že vše je opticky v pořádku. Nakonec jsme však zápas nezvládli a prohráli 2:1, myslím, že asi zaslouženě. Doufám jen, že se tímto odrazíme k nové vítězné šňůře, když jsme se konečně zbavili toho, že jsme dlouho neprohráli, a teď zase nastartujeme novou éru."