Slatiňany – Slavia HK 3:0 (1:0)

Branky: Vácha, Kopecký, Beneš. Rozhodčí: Pešek – Kudyn a Dibelková.

Úvod zápasu odpovídal okleštěné sestavě Spartaku. Hra se odbývala převážně uprostřed hřiště. První střelu mezi tři tyče (a to ještě nepříliš prudkou) vyslal až v 17. minutě z dvaceti metrů záložník Beran. Gólman Slavie ji bez sebemenších problémů lapil. Ve 21. minutě se naopak na druhé straně objevil sám před domácím brankářem na velkém vápně útočník, ale Žďánský včas vyběhl a míč protihráči ukopl!

Ve 33. minutě padl první gól zápasu. Vladyka pustil míč na rozběhnutého Pokorného, ten našel Kopeckého, jehož prudkou ránu z dvanácti metrů gólman ještě vyrazil, ale rovnou před neobsazeného Váchu, který skóroval z malého vápna do prázdné brány – 1:0. Ve 37. minutě se do obrovské šance dostal Pokorný, jenž byl na desítce sám před brankářem, jenže zaváhal a místo střely přišel o míč. Poločas tak skončil těsným vedením Slatiňan o gól.

Po změně stran už domácí měli více ze hry. Mladý běhavý soupeř se sice v poli snažil, ale jeho umění končilo už daleko před velkým vápnem Spartaku. Jedinou výjimkou druhé půle byla 49. minuta. Po trestném kopu a hlavičce získal míč ve vápně na desítce volný hráč Hradce, ale vystřelil vedle brány. V 75. minutě Slatiňanští své vedení pojistili. Vácha uvolnil Beneše, ten byl ve vápně sice faulován, ale ještě stačil přesně zakončit – 2:0. Rozhodčí tak místo zapískání penalty uznal gól.

Za necelé dvě minuty nato se narodila asi nejhezčí akce zápasu. Na půlce rozjel rychlou kombinaci Beneš. Našel Pokorného, ten poté také přesně Kopeckého, jenž nekompromisně z 13 metrů propálil gólmana – 3:0. Akce trvala sotva deset vteřin, skončila gólem a soupeř se při ní ani nedotkl míče.

V 82. minutě nádherně uvolnil Pokorný Kopeckého, který se dostal sám před gólmana, jenže o míč jej ve vápně nakonec připravil vracející se bek hostí, který domácího kanonýra odstavil od míče. Poslední šanci zápasu měli také Slatiňanští. V 86. minutě běžel sám na brankáře opět Kopecký, ale z velkého vápna vypálil pouze vedle brány.

Sestava Slatiňan: Žďánský – Kovařík (46. Beneš), Málek, Valda (46. Chvojka), Malý – Pokorný, Vladyka, Vácha, Beran, Sotona (46. Trňák) – Morávek (15. Kopecký). (jh, vkn)