KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B - H. Městec

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Chtěli bychom nad staronovým účastníkem KP odčinit porážku z České Třebové, kde jsme bojovali o body až do konce i v oslabení, leč bez efektu. Pro splnění tohoto cíle ovšem musíme řadu věcí vylepšit a podat v určitých fázích mnohem lepší výkon. Hraje se v sobotu od 10.15 hodin Za Vodojemem."
Martin Volejník, vedoucí mužstva FK Jiskra Heřmanův Městec: „Na derby s rezervou MFK Chrudim odjíždíme kompletní a pokusíme se kvalitního soupeře překvapit dobrou a organizovanou hrou a potvrdit bod z domácí premiéry."

Třemošnice - Lanškroun

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Po smolném zápase v Poličce, kde jsme sahali na nějaký ten bodík, ale pověstné štístko při nás nestálo, doufám, že mužstvo první domácí zápas v KP zvládne a body zůstanou ve Třemošnici. Páteční trénink ukáže, jak jsme na tom zdravotně. Ale snad se to postupně vylepšuje a kádr bude proti úvodnímu utkání ještě kompletnější. Tímto bych chtěl na sobotní utkání pozvat v hojném počtu všechny fanoušky a přátele třemošnického fotbalu, nebo ty, kteří chtějí vidět kvalitní kopanou v našem regionu."

Letohrad B - Hlinsko

Milan Šmarda, trenér FC Hlinsko: „Po našem výsledkově nevydařeném utkání chceme v Letohradě zabodovat, nejlépe vyhrát. Mimo hru bude Hrubý, pracovně bude scházet Vácha a další otázkou je, zda někteří nebudou mít pracovní povinnosti. Jinak kádr je v pořádku, utkání s Chocní jsme si rozříkali. Čeká nás utkání v nezvyklou hrací dobu, v neděli v 10.15 hodin, a soupeřem bude nováček soutěže, který disponuje mladými běhavými kluky, kteří s předpoklady rvát se o výsledek a je otázkou, zda bude doplněn některými hráči A týmu, který už v sobotu hraje v Živanicích."

I. A TŘÍDA

Slatiňany - Chrudim C

Petr Myška, trenér Spartaku Slatiňany: „V zápase s Celtikem, který patří k nejtěžším soupeřům, se pokusíme napravit sedmigólový debakl a hodně nepovedený zápas v Horním Jelení. Sice nebudeme kompletní, ale pokusíme se získat první body."
Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C:
„Na slatiňanském pažitu chceme herně i výsledkově uspět a napravit tak domácí zaváhání s Přeloučí. Stejné plány má jistě i soupeř, takže nás čeká těžké utkání před početnou návštěvou fanoušků obou týmů."

Prosetín - Načešice

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín: „Po výsledkově nepodařeném vstupu do soutěže si chceme zlepšit náladu se starým známým z I.B třídy. Hrajeme doma, proto naším cílem musí být tři body. Doufám, že slunečné počasí, kvalitní soutěž a snad i náš výkon přiláká do ochozů spoustu diváků."
Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Po vítězných brankových hodech v úvodním utkání sezony s Moravskou Třebovou je tým v dobré pohodě a těší se na derby v Prosetíně. Snad nám střelný prach nevyschne a v tom případě bychom se nemuseli vracet s prázdnou."

Přelouč - Hlinsko B

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Čeká nás velmi těžký soupeř, který doma nebude příliš ztrácet. My máme trochu problémy se sestavou, ale určitě se popereme o každý bodík."

I. B TŘÍDA

Chroustovice - Dobříkov

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Po vítězství v Pardubicích nad Rohovládovou Bělou si náš tým pozvedl sebevědomí, a tak v domácím prostředí určitě bude chtít potvrdit plusové body. Vítězná sestava nedozná podstatných změn."

Nasavrky - Zámrsk

Stanislav Barvíř, sekretář FC Nasavrky: „I když se nám podařilo zaslouženě vyhrát v Řečanech a domácí prohlašovali, že budou hrát v nejvyšších patrech tabulky, necítíme se jako favorité. Zámrsk přišel z I. A třídy, posílil se z vyšších soutěží a navíc v prvním kole zvítězil nejvyšším poměrem kola. My stavíme na odchovancích a coby nováček můžeme především překvapit. Budeme vděční za jakýkoliv bodový příděl. Navíc nám stále chybí někteří hráči, kteří byli páteří družstva. Drobná zranění z prvního kola budou doufám vyléčena (rehabilitace po vítězství bývá rychlejší). Diváci se těší nejen na první utkání v I.B třídě, ale hlavně na pěkný fotbal."

Sezemice - Luže

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „V neděli zajíždíme do Sezemic, kde chceme potvrdit domácí výhru.Doufáme, že předvedeme stejně dobrý výkon jako v domácím zápase a budeme proměňovat vyložené šance, což se nám v prvním utkání příliš nedařilo."

R. Bělá - Kameničky

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Po nevydařeném 1. kole máme co napravovat. Jedeme ven, což je pro nás dobré. Jezdí s námi snad jen opravdoví fanoušci. Domácí zápasy jsou pro kluky strašně složité, bohužel máme u nás spoustu kritiků a málo fanoušků! Kde jsou ty zlatý časy, když se mužstvu nedařilo, tak fanoušci začali mužstvo povzbuzovat a vím, že by to pomohlo, tyhle kluci to ještě nezažili. Fotbalových kritiků máme u nás dost, kdybyste měl někdo zájem, zavolejte!"

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL