Slatiňany - H. Brod 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Branky domácích: Slováček, Koudelka, Trňák, Koblasa, Malý, vlastní.

Střetnutí se hrálo na 3 x 30 minut a v sestavě Spartaku se už objevila čerstvá posila obránce Jan Malý z MFK Chrudim.

V úvodní „třetině" byly k vidění dvě velké šance Kopeckého, Havlíčkovu Brodu zase vykopl střelu směřující do sítě pravý bek Mikan. První gól tak padl až ve 26. minutě, kdy se do vedení dostali po brejku hosté.

Vyrovnání přišlo ve 38. minutě, futsalovou spolupráci zakončil úspěšně Slováček. Další dvě příležitosti spálil Pokorný, v 59. minutě ale již poslal domácí do vedení po Mikanově akci Trňák (2:1). Tím jako by rozpoutal chvilkové střelecké „peklo". Hned za minutu přidal Koudelka technickou střelou třetí gól, ale v první minutě nastavení druhé třicetiminutovky se hostům podařilo vstřelit kontaktní gól na 3:2.

V poslední „třetině" pokračovaly Slatiňany v dobrém výkonu a v 67. minutě zakončil další utěšenou akci přesně Koblasa. O šest minut později se do míče opřel možná ze 30 metrů Malý a trefil se přesně (5:2). V 76. minutě si pak Havlíčkobrodští dokonce po rohu Koudelky vstřelili vlastní gól. Nečekaný debakl divizionáře už pouze zmírnila branka v 83. minutě. Ta ale Spartakovce mrzet nemusela. Předvedli velmi dobrý fotbal a vyhráli naprosto zaslouženě.

Sestava Spartaku Slatiňany: Žďánský - Mikan, Beneš, Mihulka, Malý Slováček, Vladyka, Trňák, Koudelka, Pokorný Kopecký (Koblasa, Kudrnka, Koucký, Morávek, Sotona). (rp)