KRAJSKÝ PŘEBOR

Hlinsko - Třemošnice 1:2

Miroslav Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko: „Utkání jsme ztratili špatnou hrou v prvním poločase, když jsme soupeře po našich chybách pustili do dvougólového vedení. Druhý poločas jsme sice získali herní převahu, ale stačili jsme pouze snížit. Další příležitosti jsme bohužel neproměnili. Nutno však přiznat, že hosté se prezentovali zvláště v prvním poločase velmi dobrou hrou."

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „ Potvrdili jsme zlepšenou formu z posledních dvou zápasů a ze hřiště favorizovaného Hlinska jsme dovezli všechny tři body. Naše chytrá hra hlavně v prvním poločase se nám vyplatila a domácí fotbalisty jsme jasně přehrávali. Pochvalu zaslouží výborně hrající kanonýr Luňáček, který vsítil ve 33. a 42. minutě dva góly, ve 44. minutě odmítl hattrick. "

Žamberk - MFK Chrudim B 0:2

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Oproti prognózám jsme k utkání odjeli do Žamberka (v prognózách byl kvůli tiskové chybě mylně uveden Vamberk pozn. red.) a náš výkon nebyl takový, abychom mohli pomýšlet na výhru. Vytvořili jsme si totiž minimum šancí, a jelikož jsme si nechali od soupeře, který si také moc příležitostí nevypracoval, dát dvě laciné branky po hrubkách v defenzívě, nestačilo to ani na bod. Nebylo nám nic platné, že jsme většinu času hráli na polovině domácích, nedostali jsme za celé utkání se do optimální pohody a nevycházela nám naše hra, což se částečně změnilo až po změnách v sestavě a také po úbytku sil soupeře, ale celkově to bylo z naší strany špatné."

Pardubičky - H. Městec 0:1

Martin Volejník, vedoucí mužstva Jiskra Heřmanův Městec: „Proti těžkému soupeři naši hráči podali velmi koncentrovaný a disciplinovaný výkon a dokázali porazit velmi kvalitního soupeře. Důležitý moment byl ve 20. minutě,kdy náš gólman T. Zrůst reflexivně vyrazil z penalty velkou šanci soupeře na břevno a následnou dorážku z malého vápna opět bravurně vytěsnil.Ve druhém poločase po rychlém brejku D. Svoboda utekl polevé straně obránci, obešel gólmana a do prázdné branky rozhodl utkání."

I. A TŘÍDA

Slatiňany - Č. Třebová B 2:3

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Naši hráči si tentokrát dokonale vybrali „den blbec". Sice se nám podařilo zlikvidovat soupeřův dvougólový náskok, ale vzápětí jsme opět inkasovali a pak už nevyrovnali. Na jedné straně si svůj slabší den vybral tentokrát náš gólman, když ho po rohu přeskočil na malém vápně hostující hráč a chvíli poté pak Borek pustil gól z autu, který se vidí málokdy a mohl by se jednoznačně zařadit do kuriozit fotbalu. Na druhé straně musím jedním dechem říct, že to, co v zápase zahodili naši hráči, se jen tak nevidí. Napočítal jsem minimálně 5 stoprocentních, možná tisíciprocentních tutovek, které měly skončit gólem a neskončily. Hosté vytěžili z minima maximum, ale takový už někdy fotbal bývá pro jednoho šťastný, pro druhého krutý."

M. Třebová - Prosetín 8:0

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín:„Soupeř ukázal, že má obrovskou kvalitu, a od první minuty nás uzavřel na naší polovině. Když už to vypadalo, že jsme z nejhoršího venku, přišla červená karta a bylo po zápase. Vzdorovat jsme vydrželi pouze do konce poločasu. Druhá půle už byla spíš exhibice domácích než utkání I.A třídy. "

Přelouč - Načešice 1:0

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Už druhý zápas hrajeme prakticky bez útoku, protože máme tři útočníky zraněné. Šlo o remízový zápas, bohužel v začátku druhé půl přeloboval střelec Přelouče našeho gólmana, míč šel od břevna mimo brankovou lajnu, ale rozhodčí tohoto „šmudlu" uznal. Zbytečná porážka nás mrzí."

Hlinsko B - H. Jelení 1:1

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Jsme samozřejmě spokojeni s bodem. Dokázali jsme kvalitnímu soupeři vzdorovat celý zápas, je to povzbuzení pro nás do dalších zápasů. Chválím celé mužstvo za kolektivní, zodpovědný výkon."

Chrudim C - St. Hradiště 2:1

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Pokračovali jsme v kvalitních výkonech a částečně zlepšili střeleckou koncovku, což nám zajistilo jednogólové, ale zasloužené vítězství. Byli jsme lepší po celé utkání a pouze nedůraz v koncovce nás připravil o vyšší výhru."

I. B TŘÍDA

Zámrsk - Chroustovice 4:0

Miroslav Čada, vedoucí mužstva SK Chroustovice: „Toto derby sledovala pěkná návštěva, domácí měli štěstí když třikrát zaútočili a vstřelili tři góly. My jsme naopak šance neproměňovali. Přesto nutno říci, že domácí byli fotbalovější, v osobních soubojích nás přehrávali a tak body zůstaly zaslouženě doma."

Nasavrky - Kameničky 6:0

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky: „Průběh, hlavně prvního poločasu, nebyl tak jednoznačný, jak by naznačoval konečný výsledek. Soupeř hrál v poli celkem dobře, ale utkání se nepovedlo jejich obraně a brankaři. Tři darované branky nám hodně pomohly. My jsme tentokrát byli úspěšní v proměňování nabídnutých šancí. Jsem rád, že se střelecky prosadilo více hráčů a výhra je dílem celého kolektivu. "

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Tento zápas se mi hodnotí velmi spatně, první poločas jsme byli jasně lepším týmem, ale opět nás zradila koncovka, naopak soupeř nás vyškolil z produktivity a vyhrál poločas 3:0. Do druhého poločasu jsme se snažili kluky vyhecovat, protože jsme viděli, že by to ještě šlo zvrátit, ale po několika minutách druhého poločasu náš gólman daroval soupeři čtvrtý gól, pak už jsem viděl, že je to ztraceno. Dnes jsme 5 ze 6 branek soupeři darovali, asi ta euforie byla příliš velká a zapomněli jsme, že se musí hrát i dozadu, že je to o morálce a zodpovědnosti a také o bojovnosti. Tyto vlastnosti tam scházeli a kluci mají do příštího zápasu o čem přemýšlet."

Přelouč B - Luže 1:2

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „Přesto že jsme vyhráli, se nám zápas po herní stránce nevydařil. Domácí měli větší vůli po vítězství, byli všude o krok rychlejší. Ale takové zápasy jsou a budou, proto si tohoto vítězství ceníme."

PAVLA JANOUŠKOVÁ, JAROMÍR DOLEŽAL