Česká liga U19

MFK Chrudim - Baník Sokolov 4:1 (1:0)

Branky vítězů: Holeček 2, Stránský (pen.), Tlapák.

V prvním jarním domácím zápase přivítali Východočeši velice kvalitního soupeře, se kterým na podzim prohráli 1:4. Sokolov praktikuje hru na dlouhé přihrávky dopředu s následným tlakem do vápna. Na tento systém se ale Chrudimští dobře připravili a hra jejich zadních řad byla účinná.

Přestože tomu výsledek neodpovídá, jednalo se o vyrovnané střetnutí. V prvním poločase stálo při MFK štěstí při několika šancích soupeře a naopak na druhé straně ve 14. minutě proměnil po faulu na Tlapáka penaltu Stránský. Krátce po změně stran se hosté po chybě u postranní čáry dostali k rychlému útoku a vyrovnali skóre (1:1). Nabuzení Západočeši se poté snažili soupeře zatlačit a dorazit, protože v té době byli lepším týmem. Jenže při své snaze nechali volnou cestu pro rychlé chrudimské brejky. Po následných faulech a přesném zahrání přímých volných kopů Tlapákem se dvakrát prosadil Holeček (v 77. a 84. minutě), vítězství pak pečetil v 87. minutě po Stránského střele dobíhající Tlapák.

„Vítězství pochopitelně těší, ale předvedená hra stále není to pravé ořechové," poznamenal trenér vítězů František Smitka, jehož tým je na druhém místě tabulky má stejně 43 bodů jako vedoucí Slavia Praha B. V neděli hraje MFK na Viktorii Žižkov.

Sestava MFK Chrudim: Janda Jindrák, Trnka, Holeček, Pirkl (72. Rabas) Jelínek, Sršeň, Tlapák, Stránský Valenta (46. Bureš), Kalas (72. Zavřel).

Česká liga U17

MFK Chrudim - Sokolov 0:3 (0:1)

Bližší informace nedošly. V tomto případě domácí devátý celek tabulky podlehl lídrovi a v sobotu se představí v Praze na Vyšehradě.

Česká liga U16

MFK Chrudim - Sokolov 2:2 (0:2) na pen. 6:7

Branky domácích: Friček, Zikmunda.

Na podzim svěřenci Martina Hrocha prohráli s tímto soupeřem na jeho hřišti 0:1, tentokrát po penaltách.

Zápas začal ve vysokém tempu, kdy Západočeši s fyzicky zdatnějšími hráči vycházeli ze zabezpečené obrany a podnikali rychlé protiútoky. V 10. minutě otevřeli skóre a po sedmi minutách přidali druhý gól. Chrudimské fotbalisty ale dvougólové manko nesrazilo do kolen, naopak se snažili o aktivní hru. Do přestávky sice ještě branku nevstřelili, ale propracovali se ke dvěma gólovým šancím. Do druhého poločasu vstoupili ještě s větším nasazením a odhodláním zvrátit vývoj zápasu. Zatlačili soupeře na jeho polovinu a ten se jen bránil. Díky aktivitě přicházely šance, na gól se však čekalo až do 75. minuty, kdy Bureš našel volného Frička 1:2. Zasloužené vyrovnání pak přišlo hned za tři minuty, když Myška přihrál naběhnutému Zikmundovi. Zápas dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém se štěstí přiklonilo k Západočechům, kteří jej vyhráli 7:6. Chrudimská „šestnáctka" dosud vybojovala čtyři body, uzavírá tabulku a v sobotu se představí na Vyšehradě.

Sestava MFK Chrudim: Branda Rompotl, Zikmunda, Bureš, Švec Klika, Rožek (73. Myška), Doležal, Jányš (60. Klenor) Pecina (55. Unger), Helinger (65. Friček). (dom)