Do utkání měli lepší vstup domácí fotbalisté. Hned na začátku utkání několikrát ohrozili branku Vymazala. Paradoxně největší příležitost ale měli po nepovedené rozehrávce chrudimského brankáře. Z ní však hráči Baníku nevytěžili nic, kromě nastřeleného břevna. Chrudim se do hry dostávala postupně a i ona začala ohrožovat domácí klec. Především po rychlých protiútocích. Hostujícím hráčům se několikrát podařilo zakončit, ale ani oni nebyli úspěšní. Závěr první půle byl pak pod taktovkou domácích. Bezbrankové skóre se však neměnilo, i když Sokolov znovu rozezvučel brankovou konstrukci za Vymazalem.

To druhý poločas byl o mnoho vyrovnanější. Hrálo se nahoru dolů a oba týmy se snažily strhnout vedení na svojí stranu. V zápase se však velmi dobře činili především obě obrany. Největší šanci druhého poločasu měl tak chrudimský Švec, který postupoval v 82. minutě sám na brankáře, ale ten jeho střelu vyrazil. Ještě v poslední minutě šli hostující hráči do přečíslení čtyři na dva, ale nezvolili optimální řešení zakončení a zápas skončil bezbrankovou remízou. O druhém bodu rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hráči Baníku Sokolov.

Milan Svoboda, trenér Chrudimi: „K utkání jsme nejeli úplně v optimálním složení a protože domácí se na utkání velmi dobře připravili, bylo pro nás hodně náročné. V první půli jsme trochu vypadli ze hry v závěru poločasu a mohli jsme inkasovat, jinak jsme pracovali v defenzívě velmi spolehlivě a několikrát jsme mohli i my jít do vedení. O přestávce jsme museli střídat celou lavičku, jelikož se nám opět zranili vlastně hned tři hráči, ale kluci to i přes to, že někteří nehráli na svých postech, zvládli a při troše štěstí jsme mohli odvézt i všechny tři body. Penalty pak poprvé letos měl úspěšnější soupeř. Již to asi muselo přijít, protože už loni jsme měli penaltové rozstřely 6:0, letos pak zatím 3:0 a každá série musí někdy skončit. Každopádně si vezeme z venku další bod, což nás zatím drží v lepší polovině tabulky.

Sokolov – Chrudim 0:0, penalty 5:3

Fakta – Rozhodčí: Melničuk – Sapoušek, Procházka. ŽK: O:O. Diváci: 45. MFK Chrudim U19: Vymazal – Linhart, Klika, J. Švec, L. Švec, Kopecký, Friček (46. Marel), Hájek, Škeřík (46. Pekař), Zikmunda, Hiller (47. Rožek). FK Baník Sokolov U19: Chára – Kořistka, Samek, Vican, Stockner, Vokáč, Body (87. Vaněk), Kalina (72. Klapuch), Nguyen (46. Nimrichter), Harcuba, Burda.