S prázdnou odjela i Chrast, která v souboji dvou týmů ohrožených sestupem nenašla recept na domácí pečlivou obranu a ztrácí na svého soupeře už čtyři body. Na opačném pólu tabulky zaujalo derby, ve kterém hostil Prosetín Kameničky. Domácí v něm už po šesti minutách vedli 3:0, a tak body nakonec zůstaly doma.

Okresní přebor

Kočí – Ronov 0:5 (0:1)

Branky: 53. a 78. Budínský, 8. Svoboda, 55. J. Žítek, 56. Klepetko. Rozhodčí: Vrána – Chour, Doudová. Diváci: 90. Herně lepší domácí nevyužili pár svých šancí a když je nepodržel ani vlastní brankář, zrodil se překvapiví debakl pro domácí, leč v tabulce byli oba týmy hned za sebou.

Kočí: Dostál - Mi. Dvořáček, Koreček (85. Ma. Dvořáček), Slanař, Pilař (59. Němec) – Škaryd, Blažek (65. D. Kudrnka), Havránek, Bukač – Vávra (52. Janko), Kaločaj (59. K. Kudrnka). Ronov: T. Žítek – Staněk, J. Klug, J. Spěvák ml., Sedlák – Klepetko (77. V. Klug), Svoboda, J. Spěvák st., Ondrášek (62. Šmíd) - J. Žítek, Budínský.

Křižanovice – Krouna 3:2 (1:1)

Branky: 35. F. Pecina, 76. M. Žák, 87. O. Pilař – 21. Svatoň, 66. D. Bělský. Rozhodčí: Málek – Laksar, Rázek. Diváci: 70. Bojovný výkon hostující Krouně málem přinesl zasloužený bod, ale proti byl Pilař, který tři minuty před koncem rozhodl o vítězství domácích.

Křižanovice: Matějka – F. Pecina, Kozel, J. Pilař, Bejr (80. Novák) – Rulík, M. Žák, Kadlec (90. Smetánka), Prokop – M. Pecina (55. Štěpán), O. Pilař (88. Janeček). Krouna: Bárta – Ducheček, Kulhavý, Bouška, Zelenka – Stodola, Vaňák, Svatoň,Vávra – Janoušek, D. Bělský.

Vítanov – Chrast 2:0 (1:0)

Branky: 2. Kučera, 67. L. Jůn. Rozhodčí: Štourač – R. Teplý, R. Teplý. Diváci: 150. Zápas ovlivnila rychlá branka Kučery. Domácí poté začali hrát ze zajištěné obrany a soupeři toho moc nedovolili.V druhém poločase měli více šancí domácí, z nichž jednu proměnil Jůn a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto.

Vítanov: Bednár – Novotný, Pavliš, Stehno, Jan Jůn, D. Picek, L. Jůn, A. Picek, Bouška, Kučera, Šulc (Uher, M. Myška, V. Myška, Cimburek, Josef Jůn). Chrast: Pavlík – Fabián, Stupavský, Bouška, Pár, Plosza, Kratochvíl, Gregor, Drahoš, Geguš, Kadavý (Felkl, Vágner, Polanský, Novotný).

Svídnice – Holetín 5:3 (2:0)

Branky: 7. a 30. Dušek, 50. a 87. Loučka, 81. Sokol, – 51. a 65. Zárybnický, 71. Filipi. Rozhodčí: Navrátil – Prokop, Malivánek. Diváci: 120. Krásný zápas pro diváky, okořeněný osmi brankami. Když domácí zvýšili na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Avšak tým hostů během chvíle vyrovnal. O konečném výsledku rozhodl tým domácích až v závěru utkání.

Svídnice: Švadlenka – Kudyn, Sokol, Zelenka, Hůlka, Dušek K., Bláha, Loučka, Kubašta, Louvar, Dibelka (Jonáš, Mrkvička, Fuxa). Holetín: Byrtus – Vařejčko, Černý, Novák, Zdražil, Zárybnický, Chmelík, Žejdlík K., Zeman, Vacek, Filipi (Plachý, Pátek).

Skuteč – Tuněchody 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Horák – Chour, Doudová. Diváci: 112. Hosté byli fotbalovější, ale domácí hráči svojí bojovností ubránili klíčové hráče soupeře, čímž
eliminovali jejich sílu. Hrálo se téměř až do 87. min bez větších šancí na obou stranách. Ovšem ve jmenované minutě měli obrovskou šanci domácí, kterou z minimální vzdálenosti nadvakrát nedokázali proměnit. Remiza je spravedlivá a FK Junior si udržel i po tomto zápase jarní neporazitelnost.

Skuteč: Vamberský – Cink, Koliska, Vít, Odehnal – Bačkovský, Horáček, Talácko, Janeček (74. Urban) – Šmaha (83. Brokl), Sysel (70. Vočadlo). Tuněchody: Elich – Hájek, J. Adámek, Pokorný (46. Pískač), M. Adámek – Mattuš, Šilhánek(88. Hýl), Lamberský (74. Vrzal), Hudeček – Hanko, Slezák.

Zaječice – Rozhovice 1:0 (0:0)

Branka: 48. Suchý. Rozhodčí: Prokop – Baťa, Novák. Diváci: 250. Dvě stě padesát diváků (!) vidělo vyrovnaný zápas, který rozhodl rychlý gól v úvodu druhého poločasu. Výborný výkon odvedl teprve 16letý zaječický brankář Filip Křivka.

Zaječice: Křivka – D. Kulhánek, Hromádko, Zvolánek, M. Jeřábek, B. Jeřábek, Z. Pejcha, Bleha, Konrád, T. Kulhánek – Dejdar (T. Kubelka, J. Kubelka). Rozhovice: L. Pleskot – Sýkora, Kadeřábek, V. Voženílek, Suchý, Skyva, Stejskal, Holub, Kopp, Uhlíř, Kubeš (M. Pleskot, Kopecký, T. Voženílek, Tamchyna).

Miřetice – Svratouch 2:2 (0:2)

Branky: 56. a 74. T. Řezníček – 23. a 30. Pavlík. Rozhodčí: Vrána – Šebek, Lukášek. Diváci: 80. V první půli byli produktivnější hosté, kteří se dvěma bankami Pavlíka během sedmi minut dostali do poločasového vedení 2:0. To vydrželo jen do desáté minuty druhé půle, kdy Miřetice snížily trefou kanonýra Tomáše Řezníčka, ale vyrovnání dlouho nepřicházelo. Radost nakonec přinesl domácím fanouškům až čtvrt hodiny před koncem opět Řezníček. Hosté nakonec zaslouženou remízu ubránili.

Miřetice: Alinče – Hájek, L. Sokol, Kopecký, Hron – Doležal, P. Řezníček, Zdražil (79. Kyzlík), F. Sokol (31. Bureš) – T. Řezníček, Polívka. Svratouch: Kašpar – Jelínek, Pala, Michal Černý, Bodlák, Bureš (91. Kaplan) – Kyncl, Marek Černý, Lampárek (88. Obrovský) – Chaloupka, Pavlík (86. Macháček).

Prosetín – Kameničky 5:1 (4:1)

Branky: Remeš 3, A. Šafránek, Haman – Valach. Rozhodčí: Vávra – Bém, Ďuriš. Diváci: 300. Domácím vyšel nad očekávání začátek utkání, takže už v šesté minutě vedli 3:0. Hosté poté hru vyrovnali a dokonce dostali možnost snížit v 24. minutě z penalty, kterou ale neproměnili. Povedlo se jim to až ve 39. minutě, kdy se nemýlil Valach. Prosetínští ale již kontrololvali utkání a přidali ještě dvě branky, takže důležité body z derby zůstaly doma.

Prosetín: Hlouš – Marek, Slavík, Kulháň, Vodvárka, A. Šafránek, Haman, Ročňák, Novotný, F. Šafránek, Remeš (Černý, Tichý, Spilko, Nežádal). Kameničky: Kosař – Nekvinda, Jehlička, D. Adámek, Pešek, Mitáček, Málek, Valach, J. Adámek, Horák, Čermák (Hrabčuk, Bureš, P. Adámek). (spa, rp)