Mezi takto úspěšné sportovce se zařadila Karolína Nováková (ročník narození 1994), která začínala s fotbalem v TJ Luže a přes kluby DFC Horní Ředice a FC Hradec Králové se dostala do dlouhodobě nejlepšího českého ženského fotbalového klubu AC Sparta Praha. S jejím juniorským týmem v létě získala ligový titul a jako členka širšího kádru žen i ligový pohár.

Letos se přes svůj juniorský věk prosadila do základní sestavy A týmu žen, s nímž absolvovala i úspěšný dvojzápas 1. kola Ligy mistryň proti kyperskému mistru FC Apollon Limassol. Po výsledcích 2:2 venku a 2:1 doma sparťanky ve druhém kole čeká jeden z nejlepších ženských klubových týmů Evropy Olympique Lyon.

Kromě tohoto úspěchu se Karolíně daří i v juniorské reprezentaci U-19, kde se jako hráčka základní jedenáctky podílela na postupu z první fáze evropské kvalifikace. Česká dívčí juniorka na turnaji v Estonsku postupně porazila Kypr, domácí reprezentantky a tým Polska.

Věříme, že se Karolíně bude takto dařit dál, a přejeme ji, aby ji sloužilo zdraví a měla štěstí při sbírání dalších úspěchů. Ať už na jaře v pokračování evropské kvalifikace, nebo už teď na podzim v české lize žen a pokračování Ligy mistryň při dnešním utkání v Praze.

A malý dodatek na závěr. Nespornou pikantností je, že Karolína není v rodině sama tak úspěšná. Její bratr Jakub Novák se letos také stal fotbalovým dorosteneckým mistrem České republiky s týmem FC Hradec Králové, takže doma mohli spolu slavit v létě hned dva tituly!

(tb)