Slatiňany - Dolní Újezd 5:1 (4:0)

Branky vítězů: Kopecký 3, Pokorný, Hanuš.

Poprvé se v domácím dresu představila nejnovější zimní posila velezkušený Petr Vladyka z MFK Chrudim.Naopak chybělo z nejrůznějších důvodů šest hráčů (Slováček, Koudelka, Málek, Chvojka, Koráb a Tesař). Proto naprosto logicky dostali po změně stran příležitost i dorostenci Mikan a Morávek. V prvním.poločase měli Spartakovci poměrně výraznou územní převahu, záloha přehrávala stejnou řadu hostí, čímž si vytvářeli šance. A hned ta první skončila gólem. Ve čtvrté minutě vybojoval Hanuš u brankové čáry zdánlivě ztracený míč, předložil ho na malé vápno volnému Pokornému a ten nemohl prakticky prázdnou bránu minout 1:0. Přišly další šance: po akci Trňáka s Kudrnkou hasil „oheň" jeden z beků a chvíli poté další gólovka jen s tím rozdílem, že aktéry akce byli Vladyka Koblasa Pokorný. Ve 20. minutě se Slatiňanským povedla krásná kombinace, která už gólem skončila. Hanuš našel Vladyku, ten přes beky poslal do šance Kopeckého 2:0. Ve 26. minutě Vladyka našel přesnou přihrávkou opět Kopeckého, jenž tentokrát vystřelil příliš slabě a brankář hostí jeho pokus lapil bez větších problémů. Ve 33. minutě vyslal Vladyka do šance Kopeckého, který po zasekávačce gólmanovi zvýšil na 3:0. Ve 42. minutě přišla další akce jako z fotbalové učebnice. Koblasa si na levé straně ve vápně elegantně přehodil svého strážce, zpětnou přihrávkou našel Hanuše a ten z voleje zametl nechytatelně míč pod břevno 4:0. Za zmínku stojí Trňákova pověstná jedovka do šibenice, ale gólman hostí se překvapit nenechal. Poločas skončil jasným vedením domácích, kterým se hra neobyčejně dařila, hráči se fotbalem evidentně bavili a soupeře v první pětačtyřicetiminutovce prakticky k ničemu nepustili.

Po změně stran, možná i trochu v podvědomí vysokého vedení, Slatiňanští malinko polevili a soupeř se postupně dostával do hry. Přesto první vyložená šance druhé půle byla na kopačkách domácích. V 51. minutě Koblasa předložil ideálně míč úplně volnému Benešovi, ale ten úplně sám na desítce tentokrát gólový zabijácký instinkt z posledních přáteláků neosvědčil, když bránu minul. O dvě minuty později se poprvé v zápase vážněji prezentoval soupeř, ale Augustin bombu z 20 metrů výtečně zlikvidoval. Následně střelu Kopeckého brankář hostí vytěsnil na roh. V 60. minutě Dolní Újezd po rohovém kopu korigoval na 4:1. O pět minut později mohli hosté přidat další úspěch, ale hlavička špatně obsazeného fotbalisty letěla tentokrát mimo tří tyče. Poté Pokorný z velkého vápna střílel vedle. Na druhé straně dva hráči hostí postupovali v brejku na brankáře Augustina, který jejich šanci zmařil. Od 75. minuty dohrávali Dolnoújezdští o deseti hráčích ne kvůli vyloučení (zápas se hrál oboustranně velmi ohleduplně a slušně), ale proto, že přijeli pouze s jedenáctkou fotbalistů, z nichž se jeden z nich zranil. Poslední gól zápasu padl v 78. minutě, když šel míč po ose Morávek Pokorný Kopecký. Posledně jmenovaný se trefil k pravé tyči 5:1. Docílil tak v tomto utkání hattricku.

Sestava Spartaku Slatiňany: Augustin Jeřábek, Mihulka (46. Beneš), Kovařík, Kudrnka Pokorný,Trňák, Hanuš, Vladyka (73. Morávek), Koblasa (55. Mikan) Kopecký. Rozhodčí: Kostka (výborný).

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany a spolupracovník Chrudimského deníku: „Nad dalším sokem z krajského přeboru jsme, tentokrát dost vysoko, vyhráli, a to přesto, že jsme ještě nebyli v optimální sestavě. Snad nám chuť do hry, forma a střelecká pohoda vydrží až do mistráků! Ještě zbývají dva přátelské zápasy s Hlinskem a,Nasavrky a jde se na to." (dom)