Jenže v poslední minutě stolanský Jenka srovnal na 2:2 při záchranářském souboji s Lanškrounem a odvrátil tak klinickou smrt svého týmu. Otázkou je, jestli úplně, nebo pád Stolan odsunul jenom o týden.

Tento tým totiž stále zůstává na sestupové 15. příčce o bod právě za svým posledním soupeřem a o tři za Žamberkem. Ve Stolanech tak potřebují pro záchranu „maličkost“: vyhrát v České Třebové a doufat v pomoc třemošnického nováčka, který usiluje o potvrzení třetí příčky, a v derniéře hostí právě Žamberk. Ten má totiž se Stolanskými horší vzájemnou bilanci. V případě rovnosti bodů s Lanškrounem, který končí doma s okresním rivalem Vysokým Mýtem, by se také radovali fotbalisté Stolan, kteří na podzim vyhráli na jeho hřišti 4:0.

Oproti situaci v podpalubí je na špici tabulky už prakticky jasno. Těžko lze předpokládat, že by v sobotu pardubická rezerva na své Vinici nesklidila postupové ovoce, neboť hostí nevýrazný celek Dobříkova. V minulém kole pardubičtí mladíci bez větších problémů vyhráli 4:2 v Žamberku. Jejich živanický pronásledovatel, který doma neměl problémy s chrudimským nováčkem a vyprovodil jej domů s pěti góly, to samozřejmě musí ještě zkusit v Chocni. Ale spíše by mu mohlo jít o to, aby dosáhl magické hranice stovky vstřelených gólů, do které mu chybějí ještě tři přesné trefy.

Z dalších zápasů poutal pozornost především přímý souboj o třetí příčku tabulky, ve kterém domácí Svitavy překvapivě, ale zaslouženě podlehly 2:3 nadšené hře třemošnického novice, jemuž pomyslný bronz opravdu sluší. „Za předvedený výkon před našimi hráči smekám vše, co se dá na hlavu nasadit,“ netajil spokojenost trenér ŽSK Třemošnice Miroslav Teplý.

Tabulkou se na jaře prodírá směrem vzhůru i celek Hlinska. Po výhře ve finále krajského poháru na jeho hráčích sice byla znát v úvodu zápasu v Dobříkově únava, ale ve druhé půli již svého soupeře přehráli poměrem 1:2 a po zisku tří bodů se posunuli již na páté místo.

Derby soupeřů z Ústeckoorlicka skončilo ve Vysokém Mýtě smírně 1:1. Na vedoucí gól Podmajerského z penalty odpověděl choceňský Smejkal pět minut před koncem.

V duelu soupeřů z klidného středu tabulky zdolala Polička tým Holic 2:0, když oba góly vstřelil Mužík během sedmi minut druhé půle. Vítězové se tak dotáhli na svého soupeře, když v tabulce mají rovněž 38 bodů. Jistý sestupující Titanic Srch se doma loučil s nevydařenou sezonou alespoň výhrou 3:1 nad Českou Třebovou.

(pn)