„A“ tým zdejšího fotbalového oddílu ukončil jarní částí sezony 2010-2011 na páté příčce v nejvyšší krajské soutěži. „Můžeme se chlubit skvělými výsledky, předvedenou hrou, perfektně zorganizovanými turnaji, musíme však vidět i nedostatky v tréninkové činnosti, špatné docházce a pomalého vzdělávání trenérů,“ zhodnotil uplynulou sezonu v klubu FC Hlinsko jeho předseda Petr Netolický.

„Náš A tým v krajském přeboru dospělých pod vedením trenéra Dana Sigana, asistenta Miroslava Boušky a vedoucího týmu Mirka Košiny završil úspěšné jarní tažení a skončil celkově pátý,“ doplňuje Netolický. Ambiciózní tým měl však i navíc, před začátkem sezony byl dokonce považován za jednoho z černých koní krajského přeboru, který by mohl pomýšlet i na vyšší pozice. Podzimní část se však zdejším fotbalistům příliš nevydařila. Patnáct získaných bodů jim stačilo až na 12. místo v tabulce.

„Nebýt katastrofálních výsledků v podzimní části, kdy jsme uhráli pouze 15 bodů v 15 zápasech, mohlo být naše umístění medailové,“ myslí si Petr Netolický a připomíná, že kromě pěkného výsledku v krajském přeboru se může hlinecké mužstvo pochlubit i pohárovým úspěchem. „Kvalitní jarní výkony jsme zúročili vítězstvím ve finále Českém poháru v Jablonném nad Orlicí, kde jsme smetli Českou Třebovou po divizním výkonu 4:1 a postupem do celostátního kola Ondrášovka Cupu jsme splnili jarní cíl.“

V Hlinsku už nyní myslí na novou sezonu, zajímalo nás, zda se chystají nějaké změny v kádru.

„Celé jaro se nám vyhýbala zranění, a proto i pohoda, která v mužstvu zavládla, by se měla projevit v podzimní části soutěže. Tým bude doplněn ojednoho až dva naše dorostence a přichází útočník Kulík ze Svratky, který se vrací z hostování v Jihlavě,“ informuje předseda klubu.

„Závěrem chci poděkovat našim fanouškům, příznivcům, a pozvat je na novou sezonu, která začne 30. července prvním kolem Ondrášovka Cupu, v kterém bychom rádi navázali na již téměř 30letý úspěch našich předchůdců,“ doplňuje závěrem Petr Netolický. Hlinsko bude v tomto utkání na stadionu v Olšinkách hostit účastníka ČFL FK Pardubice.

(spa, zr)