Na stadionu v hlineckých Olšinkách se kromě domácího mužstva představí nejlepší české žákovské týmy v této kategorii. První utkání začínají po oba dva dna vždy s úderem deváté hodiny ranní. Zítra se bude hrát do 18 a v neděli do 17 hodin.

NOVÉ KATEGORIE A DALŠÍ NOVINKY

Se čtvrtým pokračováním Ondrášovka Cupu, který je skvělou příležitostí pro mladé fotbalisty poměřit se s nejlepšími ve své kategorii, se všichni aktéři mohou těšit na pozitivní změny. Ondrášovka Cup, letos poprvé hraný jako Pohár mládeže FAČR, se rozrůstá o další dvě kategorie U12 a U13, které se přidávají k už zaběhlým turnajům U8, U9, U10 a U11.

Turnaje dostaly oficiální statut Pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13. Celkem se jich zúčastní 232 týmů, což je cca 4.000 hráčů a hráček.
Týmy jsou rozděleny v každé věkové kategorii do dvou základních skupin a následně 4 nejlepší z každé skupiny postoupí do tzv. Zlaté skupiny, v níž se utkají o prvenství i další umístění. Nejlepší klub v součtu všech kategoriích se pak stává absolutním vítězem Ondrášovka Cupu.

MASOVÝ FOTBALOVÝ PROJEKT

„Po třech ročnících, kdy nám stále přibývají nové týmy, a rozrůstáme se do masového fotbalového projektu mládežnických kategorií, jsme došli k závěru, že by měl projekt obsahovat i něco jiného než pouze turnaje. Jsme přesvědčeni, že právě ve věkových kategoriích U8-U13 je pro výkonnostní růst hráčů důležitá jistá forma edukativnosti. Na našem webu www.ondrasovkafotbal.cz v sekci Fotbalová akademie budeme přinášet video magazíny, rozhovory, rady, návody a podobné formáty, které by měli pomoci nasměrovat malé fotbalisty na správnou cestu vrcholového sportovce. Budeme se zabývat tématy mentálního koučinku, dietologie, zdraví, kondiční přípravy a dalšími. Vše bude určeno rodičům, trenérům a samozřejmě i samotným mladým hráčům.

Doufáme, že bude tato aktivita alespoň malým přínosem celému českému fotbalu při výchově fotbalových talentů," říká Libor Duba, zástupce generálního partnera společnosti Ondrášovka.

ČERNÝ: DŮLEŽITÁ JE RADOST ZE HRY

Talentovaní fotbalisté z celé České republiky i ze Slovenska dostávají během jednoho víkendu příležitost utkat se s těmi nejlepšími hráči a týmy své věkové kategorie. Turnaj, který nemá ve fotbalovém prostředí v České republice obdoby, nabízí mimořádně kvalitní mládežnický fotbal a také přináší fotbalistům spoustu cenných zkušeností.

Oficiální tváří Ondrášovka Cupu se stal jeden z největších talentů českého fotbalu Václav Černý (na snímku). Devatenáctiletý ofenzívní hráč Ajaxu Amsterdam všem malým fotbalistům doporučuje: „Chtěl bych všem klukům vzkázat, že v tomto věku je nejdůležitější, aby měli z fotbalu obrovskou radost. Aby si užívali každou vteřinu s balónem. Aby se nenechali strhnout kamarády, kteří si vyberou jinou cestu, než je ta fotbalová. Aby si vybrali fotbalový život, protože ten, jak mi vždycky říkal můj taťka a jak teď prožívám já sám, je ten nejhezčí život. Není nic hezčího, než být fotbalista. Kdo to chce, opravdu chce, tak si za tím půjde."

Zdroj: Youtube

TALENT NENÍ VŠE, PŘIPOMÍNÁ PANENKA

Už od kvalifikačních kol sleduje Ondrášovka Cup také legendární záložník a mistr Evropy z Bělehradu Antonín Panenka. „Je důležité, aby fotbal kluky chytnul, aby je bavil a měli z něho stejně dobrý pocit, jako jsem míval já. Musí mít fotbal rádi, věnovat mu všechen volný čas, ne jen hodinu na tréninku. Je třeba na něj myslet celý den. Pochopitelně je potřeba mít taky talent. Ale to není všechno, protože se musí pořád trénovat a trénovat, bez tréninku to nejde," poznamenala legenda českého fotbalu.

Ondrášovka Cup

1. turnaj: HLINSKO, 7. a 8. května

Hraje se v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.

Účastníci – skupina A: AC Sparta Praha, FC Vysočina Jihlava, FC Hradec Králové, FC Baník Ostrava, FK Teplice, FC Hlinsko, FK Příbram, FK Mladá Boleslav. Skupina B: SK Slavia Praha, SK Sigma Olomouc, FC Zbrojovka Brno, FK Pardubice, FK Jablonec, FK Dukla Praha, FC Vítkovice 1919, SK České Budějovice.

Termíny dalších turnajů
14. – 15. 5. Tábor (U8)
21. – 22. 5. Benešov (U9) 28. – 29. 5. Ústí n. O. (U13)
4. – 5. 6. Vysoké Mýto (U10)
11. – 12. 6. Plzeň (U11)

Vítězové za rok 2015
U8: AC Sparta Praha
U9: SK Sigma Olomouc
U10: AC Sparta Praha
U11: SK Dynamo České Budějovice

Celkový vítěz 2015:
AC Sparta Praha

. (jn, spa)