Jaké se přes léto udály největší změny v klubu?
Největší změny určitě nastaly u nasazování trenérů k jednotlivým týmům. V podstatě všechny věkové kategorie doznaly nějakých změn. Od těch nejmenších, kde se hodně opíráme o pomoc rodičů a bývalých hráčů, až po áčko.

Soutěže u všech kategorií hrajeme už několik let stejně, takže v ohledu plánování letní přípravy byla standardní.

Už jste zmínil změny trenérů. Zaměřme se tedy na tu asi nejdůležitější. A tým opustili trenéři Fibinger – Kmošek a nahradila je dvojice Polák – Seidler. Proč k této rošádě došlo?
My jsme limitováni dvěma ohledy. Zaprvé máme nedostatek trenérů a zadruhé trenéři do vyšších soutěží už potřebují speciální kvalifikaci – konkrétně licenci B. Pan Fibiger jako trenér áčka trénoval současně i v Pardubicích, kde pro letošek dostal další úvazek. Proto už dále nedokázal obsáhnout práci tam a u nás. Jako náhradu jsme si tedy vybrali trenérskou dvojici od juniorů, kteří loni dosáhli historického třetího místa.

Posun trenérů logicky vyvolal další posuny, tak abychom byli schopní zaplnit trenérské posty tak, aby trenéři splňovali kvalifikační podmínky soutěží.

Bude mít změna trenérů vliv na stávající kádr? Dostane se do A týmu více hráčů z úspěšné juniorky?
Smysl našeho áčka je stále stejný. Už od doby, kdy jsme převzali soutěž od Jesenčan a vytvořili zde toto mužstvo. Chceme tu umožnit našim odchovancům hrát. Nemá cenu, aby zdejší hráči, kteří prošli mládežnickými ročníky a po juniorech skončili jen proto že nebudou mít, kde hrát.

To je hlavní důvod, proč jsme tu vždy stavěli na odchovancích. Začleňujeme je průběžně a když se podíváte na naší současnou soupisku, tak tam naleznete dva možná tři hráče, kteří od dětských let neprošli chrudimským hokejem.

Navíc počítáme, že v průběhu sezóny do kabiny áčka nakouknou i ti nejstarší junioři, kteří jsou letos naposledy v této kategorii.

Ta návaznost tam určitě bude. Nahrává nám i fakt, že trenéři ty hráče dobře znají a vědí, koho mohou použít.

Jaké máte před sezónou sportovní cíle?
Sportovní cíle už máme nejméně tři roky stejné.

V nejmenších kategoriích je to jednoznačně zvýšení členské základny. U takto malých dětí se výsledky soutěží vůbec nesledují, což je celorepublikové pravidlo a jde především o to, aby hrálo co nejvíce dětí.

Žákovské kategorie se snad naposledy potýkají s problémy malé členské základny a naším cílem je, aby odehrály ročník na solidní výsledkové úrovni.

Dorost a junioři by se měli pohybovat v poklidných místech tabulky a neměli by mít záchranářské práce. Naopak by měli soutěžit s mládežnickými mužstvy třeba extraligových týmů, kde je ta kvalita a podpora hráčů samozřejmě vyšší. Právě s nimi by měli důstojně bojovat.

Také chceme ty stávající kádry udržet, abychom neměli v následujících ročnících problémy s tím, že se nám tým třeba rozpadne a hráči odešli do jiných soutěží.

Předpokládám, že mužstvo dospělých se znovu popere o „bednu", což se nám tedy loni příliš nepovedlo. Chtěli bychom aby se hrál takový hokej, který přiláká více diváků. Snad budeme předvádět pěkný hokej, který je přiláká.

Vy jste zmínil diváky. Loni jste pro návštěvníky zápasů HC Chrudim přichystali poměrně zajímavou soutěž, při které byla možnost vyhrát i pěknou peněžitou cenu (diváci si mohli za 20 Kč zakoupit puk, který o přestávce házeli na středový kruh. V případě, že by se puk zastavil na středovém bodě pro vhazování, vyhrál by jeho majitel jackpot, složený z vybraných peněz. V případě, že nikdo nevyhrál, přenášel se jackpot na další domácí utkání). Bude něco podobného i letos?
Určitě budeme v „hodu pukem" pokračovat. Loni jsme to zakončili tím, že jsme výtěžek v hodnotě sedmi tisíc korun věnovali na dětské oddělení chrudimské nemocnice. Pro letošek už také vymýšlíme komu případné pezníze poslat.

Dále chystáme permanentky pro děti a zlevněné vstupné pro doprovod dětí.

V červnu jsme zde pořádali „hokejový den", tedy něco na způsob dětského dne. To mělo velký ohlas, takže počítáme s tím, že něco podobného zopakujeme.

Po hokejové stránce se snažíme najít způsob, kterým bychom oslovili děti ve školách a školkách. Vymýšlíme různé programy, aby se děti naučily chodit na zímní stadion právě i během dopoledních vyučovacích hodin.