Zatímco fanoušci se okolo desáté začali scházet v klubovně AFK, kde voněla česnečka, plejeři posledního klání ve starém roce se převlékali na přátelské měření sil, jež se uskutečnilo na umělé trávě. Protože si všichni byli vědomi fair play zápasu, nepotřebovali rozhodčího. V šedesátiminutovém klání si to rozdali modří (Zajíc, Rahimič, Zelinka, Sabol, Mládek, Dušan Dvořák, starosta Čechlovský, Radim a Martin Holubovi, Linhart, Sobotka, Křečan) proti žlutým (Sýkora I., Cach, Svoboda, Kratochvíl, Sýkora II., Kopecký, R. Kubašta, David Dvořák, Vladyka, Kusý, Malý). U modrých začal v brance trenér s nejvyšší licencí Luděk Zajíc, ale protože je malý postavou, vystřídal jej delší Svoboda.

Ani ten však v „kleci“ dlouho nevydržel, protože tam své nové místo zřejmě našel jeden ze stoperů divizního týmu Mirza Rahimič, který svými výkony udivoval. U žlutých začal mezi třemi tyčemi Sýkora, ale ten našel výtečnou náhradu v rozhodčím Přemku Cachovi, který se při jednom z posledních zákroků natáhl natolik, že se stěží dával dohromady. Před obvykle „pěknou“ návštěvou 15 – slovy patnácti diváků (v průběhu se dostavilo několik dalších jednotlivců), je občerstvoval před zimním chladem předseda AFK Petr Vojtěchovský, a to svojí specialitou – silvestrovským tekutým tajemstvím. Nakonec jak šly branky? Exligový Martin Holub dvěma góly otevřel skóre a v dalším průběhu Linek stejným počtem srovnal na 2:2. Do poločasové obrátky ještě Kusý resp. Dušan Dvořák stanovili stav 3:3. Druhý poločas začal od stavu 0:0. Radovan Kubašta 0:1, Radim Holub vyrovnal a Dušan Dvořák 2:1. Vladyka srovnal na 2:2, pak už stříleli jen „modří.“ Gól Zdeňka Zelinky (hlavou) znamenal 3:2 a na konečných 4:2 podepsal závěrečný účet tohoto klání Dušan Dvořák - střelou jako zamlada.

Kdy naposledy obul chrudimský starosta Jan Čechlovský kopačky a jak se po šedesáti minutách cítil? „Po třech letech a koleno vydrželo“, jasná a stručná odpověď ještě u „umělky“. Sponzorem fotbalistů AFK je, ale také silvestrovského občerstvení, byl podnikatel Ivan Hoffmann, který v klubovně labužnicky vychutnával gulášek.

Co tomu všemu říkal?

„Po úžasném fotbale je pro mě ctí, pozvat kluky na občerstvení. Tak dobrou česnečku, kterou připravil Josef Mervart, jsem ještě nejedl, takovou by snad neuměla žádná žena. A gulášek, jedním slovem výtečný!“

Nakonec ještě jeden pohled z Chrudimě až do Itálie. Mezi přítomnými byl i Miloslav Jirásek, bývalý fotbalista AFK i SK, jehož jeden ze tří synů Milan – talentovaný fotbalista ročníku 1992 byl příčinou toho, proč se rodiče přestěhovali do Prahy. Klučina začal za žáky a později dorost hrát ve Spartě a od 1. srpna 2008 je Milan Jirásek hráček juniorského týmu Inter Milan.

JAROMÍR DOLEŽAL