Přestože jarní sezona fotbalových soutěží už se pomalu ale nezadržitelně blíží, musíme se ještě jednou ohlédnout za její podzimní částí. A to díky anketě Borec podzimu. vyzpovídali jsme pro vás totiž vítěze nadokresní části FRANTIŠKA SÁDOVSKÉHO z Kameniček. Čtenáři mu poslali celkem 751 hlasů, to bylo o 40 víc, než druhému Chmelíkovi z Načešic.

„O svojí účasti v anketě jsem věděl, dokonce jsem sám i poslal nějaký ten hlas spoluhráčům, kteří byli také nominovaní," přiznává mladý kapitán mužstva. „Chtěl bych také zároveň poděkovat všem našim fanouškům, že pro nás hlasovali a podpořili nás," dodává.

A koho byste vy sám vybral za Borce podzimu?
Pro mě jsou „borci" naši trenéři, od chvíle, co došlo na lavičce ke změně, mě fotbal mnohem víc baví. A pokud jde o hráče, tak si pamatuji, že nás trenéři hodně varovali před Mikanem z Vysokého Mýta. Nebezpečný umí být taky R. Vodvárka z Prosetína, což jsme poznali v derby.

Zkuste zavzpomínat na vaše fotbalové začátky? Kdo vás k tomuto sportu přivedl?
K fotbalu mě přivedl bratr Jan dnes spolu hrajeme v jednom mužstvu. Bráchu zase k fotbalu přivedl strýc Kamil, který nás nyní trénuje.

Takže jste taková fotbalová rodina. Máte to v mužstvu snazší, když vás trénuje strýc, nebo naopak složitější?
Myslím, že to nemá žádný vliv. Byl jsem kapitánem mužstva ještě před příchodem nových trenérů a páska mi zůstala. A snadné jsem to neměl už předtím. S mladšími spoluhráči nemám problém, ty starší je těžší přesvědčit, aby poslouchali. Někdy ze mě nemají dost respektu a dělají si, co chtějí. (s úsměvem)

Smysl pro humor a zábavu kapitánovi Kameniček nechybí.Vypadá to, že byste měli být s bratrem Janem na hřišti sehraná dvojka.
Jsem z malé vesnice, takže fotbal byl v dětství naší hlavní zábavou. Scházeli jsme se vždycky hned po škole na hřišti. Ale s bráchou jsme většinou hráli proti sobě, takže zase tak moc sehraní nejsme. Ale na hřišti si vyhovíme.

Pojďme k vašemu podzimnímu představení v I. B třídě. Skončili jste v klidném středu tabulky, panuje spokojenost?
Podzimní část sezony se nám nikdy nedařila a vždycky jsme to museli na jaře dohánět. Jednou se nám to povedlo vytáhnout dokonce až na pátou příčku. Letos, pokud nepočítám propadák ve Slatiňanech, jsme většinou o body přicházeli hodně nešťastně. Řadu zápasů jsme prohráli o gól nebo o dva a k remíze nebo otočení výsledku častokrát nechybělo mnoho. Samozřejmě nás to mrzelo.

Co s tím budete v jarní části dělat? A jaké má mužstvo cíle?
Na jaro chystáme nějaké posily jména zatím nemůžu prozradit tak se nám snad bude dařit více střelecky. Chceme každopádně vyhrávat o více gólů a dostat se do horní poloviny tabulky.

Jak budete trávit vánoční svátky a už máte nakoupené dárky? (rozhovor vznikal několik dní před Vánoci - pozn. redakce)
Dárky ještě skoro žádné nemám, budu je zase shánět na poslední chvíli. Vánoce budu trávit v klidu doma. Jsme velmi početná rodina, takže se těším, že se všichni sejdeme a budeme si moci v klidu popovídat.

VIZITKA: František Sádovský

Ročník narození: 1989

Povolání: dostudoval na zdravotnického záchranáře, nyní pracuje jako instrumentář

Záliby: závodní běhání, tenis, kolo, občas pivo v oblíbené hospůdce

Klub: Kameničky

Post: střední záložník (levák)

Fotbalový vzor: Pavel Nedvěd