Po středečním pohárovém svátku, kdy se utkali s obhájcem Ondrášovka Cupu Mladou Boleslaví (0:3), nastane pro nováčka České fotbalové ligy MFK Chrudim v sobotu už běžná práce. Do nového mistrovského ročníku totiž vstoupí utkáním se Sokolem Ovčáry. Utkání začne na Městském stadionu u Vodojemu od 10.15 hodin (vstup bude zdarma).

Představme si dnes trochu soupeře, o aktualitách v „kuchyni“ chrudimského nováčka blíže v pátečním vydání Chrudimského deníku.

Krátká historie, nemalé úspěchy

Fotbalový klub v Ovčárech (okres Mělník) má poměrně krátkou historii. Vznikl v roce 1973 a jeho klubovými barvami jsou modrá a žlutá, tedy stejné, jako měli dosud chrudimští „afrkáči“. Nejprve se fotbalisté Ovčár pochopitelně pohybovali v okresních a krajských soutěžích, jejich výkonnostní rozmach nastal až v tomto tisíciletí, kdy se začali prosazovat i ve vyšších soutěžích.

Z divizní skupiny B postoupili v roce 2006 poprvé do ČFL, kde v následující sezoně obsadili 14. místo se 36 body. Následovalo dvouleté působení v divizní skupině C. V ročníku 2007–8 skončily Ovčáry na 2. místě s 56 body a desetibodovým odstupem za Hlavicí. Chrudimští „afrkáči“ tehdy obsadili 8. příčku, když prohráli v obou vzájemných zápasech: doma 1:3 a v Ovčárech 0:2. V ročníku 2008–9 už Ovčáry diviznímu „céčku“ kralovaly se ziskem 60 bodů před rezervou Hradce Králové 52 a třetími „afrkáči“ 50. I v tomto případě měly Ovčáry s Chrudimí stoprocentní bilanci, když doma zvítězili 2:1 a na hřišti AFK dokonce 4:0.

Odmítli druhou ligu

Za poslední dva ročníky patří k zatím nejúspěšnějším v historii Sokola Ovčáry. V letech 2009–10 v ČFL skončili Středočeši druzí s 57 body o čtyři body za postupujícím Sezimovým Ústím. Ovčárům svaz následně nabídl místo ve 2. lize místo Bohemians Praha, kteří přišli o profesionální licenci, ale vedení klubu tuto nabídku odmítlo z důvodu nevyhovujícího stadionu pro druhou nejvyšší soutěž. Možnost hrát ji pak využil Varnsdorf. A v zatím posledním ročníku mistrovských soutěží skončily Ovčáry v ČFL na páté příčce se ziskem 54 bodů, když před sebe pustily pouze suverénní Bohemians Praha, rezervu Mladé Boleslavi, FK Pardubice a FK Kunice.

Do nadcházející sezony vstoupili fotbalisté Ovčár dvěma vítěznými zápasy v Ondrášovka Cupu. Nejprve zvítězili na hřišti Sokola Zápy 3:1 a ve 2. kole doma přehráli Hlavici 4:1. Doufejme, že u chrudimského Vodojemu jim v sobotu zvlhne střelný prach.