Po loňské spanilé jízdě, kdy chrudimský nováček suverénně vyhrál Českou fotbalovou ligu, začíná další sezonu ve třetí nejvyšší soutěži, neboť od řídící komise nedostal licenci pro druhou ligu. Největším otazníkem tedy je, jak se hráči vyrovnají s touto skutečností a jestli se jim podaří navázat na minulou veleúspěšnou sezonu.

Pikantní je, že nový ročník zahajují fotbalisté MFK dnes v 10.15 hodin na hřišti Loko Vltavín, kde si s předstihem již šest kol před koncem zajistili 12. května primát v ČFL. Stačila jim k tomu bezbranková remíza. Podobná dělba by mohla být dobrým odrazovým můstkem do nové sezony. .
„Těžko lze očekávat, že budeme i v této sezoně vozit body z cizích hřišť jako na běžícím páse. Soupeři už si na nás budou dávat větší pozor a je třeba vidět, že třeba právě Vltavín má velmi silný tým. My se ovšem chceme v každém zápase snažit o tři body, ale kdyby z toho byl jen bod, tak bychom zřejmě mohli být spokojeni. Záleželo by na průběhu zápasu," uvažuje chrudimský trenér Pavel Jirousek.

Ten měl již před zápasem jedno dilema – kým nahradit kapitána Tomáše Linharta, který má STOP po vyloučení v utkání Poháru České pošty proti Vlašimi. „Není to příjemné, protože Tomáš patří i přes svůj pokročilejší  věk k oporám týmu. Zatím ještě nejsem pevně rozhodnut, ale zřejmě ho zastoupí Petr Drahoš, jeden z nadějných dorostenců, kteří v létě přešli do našeho kádru. Možností zástupu za Linharta je však více, takže uvidíme," nechává si rezervu při určení sestavy Jirousek.

Jiné větší problémy při skládání základní jedenáctky mít zřejmě nebude. Zdravotní problémy má pouze Jan Lutovský, po zlomeninách z jarní části soutěže se již dali dohromady Lukáš Mastík a Tomáš Vácha.

Popřejme tedy týmu MFK Chrudim úspěšný start do soutěže a neméně úspěšné pokračování v náročném programu ČFL!