Tento týden je pro fotbalisty místního MFK tzv. anglický, neboť hrají v sobotu, ve středu a v neděli. Zajímavé je, že se v tomto období utkají se třemi ambiciózními nováčky soutěže.

Prvního novice Admiru Praha mají Chrudimáci již zdárně za sebou, když jej v sobotu porazili u svého Vodojemu 3:0. O dva góly se postaral zkušený kanonýr Radim Holub (první byl z penalty), pečetící trefu přidal Ondřej Kesner.

Nyní to ale zdá se budou mít „emefkáči" složitější, protože ve středu budou hrát na hřišti druhého týmu tabulky ve Štěchovicích a v neděli na hřišti třetí Viktorie Jirny. V obou týmech hraje i řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Za Štěchovice například chytá dlouholetá opora pražských „klokanů" Sňozík, kterému se daří i v novém působišti. Vždyť Štěchovičtí porazili mimo jiné i silnou rezervu Sparty Praha 1:0. Stejným poměrem nováček vyhrál i ve Strakonicích, nad Meteorem zvítězil 3:0 a naposledy remizoval 0:0 v Horních Měcholupech. Jedinou porážku se Štěchovice připsaly hned v úvodním kole na hřišti Králova Dvora 1:3.

Faktem je, že v červnu postihla tuto obec poblíž Prahy rozsáhlá povodeň, jejíž následky pomáhali odstraňovat mimo jiné i chrudimští požárníci. Naši fotbalisté nemají nějakou pomoc v plánu, naopak rádi by se vraceli s nějakým bodovým ziskem. V případě výhry by se před dnešního soupeře o bodík posunuli. Ale raději nepředbíhejme a spíše držme palce!