Derby v Srchu pro něho však bylo nečekaně náročnou zkouškou, kterou rozhodl Kovařík ve prospěch velkého favorita až v samotném závěru.

Titanic jen potvrdil starou známou pravdu, že mužstva z konce tabulky se povětšinou vypnou k nejlepším výkonům proti nejsilnějším soupeřům.

„Opět se ukázalo, že naše výkonnost stoupá s kvalitou soupeře. Dokážeme se vyhecovat a vymáčknout ze sebe maximum,“ ocenil výkon svého týmu kouč Srchu Michal Šmíd. Když však je potřeba výkon s přímými konkurenty v boji o udržení zopakovat, najednou to nejde. Srch se i nadále potácí na předposlední pozici.

Ještě horší nálada panuje v Letohradu, neboť tamní béčko nabírá na posledním místě stále větší manko, aktuálně je na patnáctý tým čtyřbodové. Byť má zápas k dobru, není to velká útěcha. Pokud chce rezerva myslet na záchranu, nesmí si dovolit ztrácet doma, což se jí přihodilo teď proti Poličce. Hosté si ale tři cenné vody odvezli po zásluze, utkání se jim povedlo.

To platí i o rovněž ohrožených Stolanech, které nečekaně přesvědčivě porazily Žamberk a výrazně si vylepšily pozici. Zato o jejich soupeři platí pravý opak, velmi nepříjemně se „namáčí“. V podobné situaci jsou Holice, jež po minulé šestibrankové kanonádě nechaly veškerou palebnou sílu doma a podlehly Lanškrounu. Autor úvodního gólu Šilar se postaral o nejrychlejší trefu v tomto kole, brankáře Svobodu překonal v první minutě.

Další vítězství České Třebové už nikoho nemohlo překvapit, neboť tamní hráče zastihl vstup do jara ve výborné fazóně. „Rozhodně mají na víc, než co předvádí v tabulce,“ ocenil po zápase kouč Vysokého Mýta Jiří Svoboda, který se svým týmem Třebové podlehl 0:2.

Fotbalisté Svitav si pojistili druhé místo sice hubeným, ale spravedlivým vítězstvím nad Chocní. „Měla mladý běhavý kádr, hlavně uprostřed pole byl nebezpečný. Nám se ale podařilo z úvodní převahy dát první branku, která rozhodla,“ oddechl si svitavský kouč Zdeněk Válek.
Svitavští se ocitají v zajímavé situaci: na vedoucí Pardubice ztrácejí, ale na další pronásledovatele zase mají solidní odstup. Pozice „korunního prince“ jim tudíž velmi pravděpodobně zůstane souzena až do konce sezony.

V trpělivém sbírání bodíků pokračuje Dobříkov, další jeden si vybojoval v Moravské Třebové. Stačila k tomu povedená standardní situace a na jejím konci Karela, který vyrovnával na 1:1. Domácí se s tím před vlastními fanoušky nechtěli smířit, ale v náporu je nejprve přibrzdilo vyloučení Romana Šatníka a následně neschopnost proměnit nadějné příležitosti vypracované i v početním oslabení.

Sestava kola.
POTLESK
Hrdinou kola
se stal brankář Srchu Mičjan. V souboji s lídrem přeboru pochytal doslova vše možné i nemožné. Kapituloval až v 89. minutě.
Nejrychlejší gól kola padl v Lanškrouně. Domácí skórovali již v 1. minutě a dokonale tak potrestali bezstarostného soupeře z Holic.
Střelcem kola se stal pardubický Jeřábek II. Jako jediný vstřelil víc než jeden gól.
PÍSKOT
Žamberk klesá tabulkou níž a níž. Ve Stolanech naprosto selhal a s blížícím se koncem soutěže je pravděpodobné, že bude hrát o záchranu.
Holice propadly v Lanškrouně. Bez potřebného nasazení, bojovného srdce a disciplíny nelze vyhrávat.
Záložní řada V. Mýta nedokáže využít útočný potenciál střelce Sedláka. Ve Třebové nebylo vůbec nebezpečné.
STŘELCI
1. Kočí (FK Pardubice) 15
2. Sedlák (V. Mýto) 14
3. Ručka (Holice) 10
4 – 5. Ovad (Svitavy), P. Horníček (Dobříkov) 9