SK Stolany

Fotbalisté SK Stolany se v pátek 13. července sešli na prvním tréninku před novou sezonou. Trenér Josef Kaufman přivítal na domácím hřišti čtrnáct hráčů včetně zraněného kapitána Eise. Spolu s ním budou úzce spolupracovat dva asistenti, a to Petr Chocholouš a Zdeněk Chour. Posledně jmenovaný povede dokonce tým Stolan ve dvou následujících přípravných utkáních, když Kaufman s Chocholoušem budou na dovolené.

Ze stávajícího kádru bude Přibyl půl roku absentovat z důvodu zdravotních a pracovních. „Cestovatel“ Ročín, který Stolanům pomohl třemi góly v derniéře loňského ročníku v Poličce k výhře 4:2 a tudíž i k záchraně krajského přeboru, má v úmyslu opět změnit prostředí a míří do Prachovic. Z nových tváří lze již dnes jmenovat Kořínka z AFK Chrudim, Vodičku z Admiry Praha - naposledy hrál v Hlinsku, Púčalu z FKAS Pardubice - naposledy hráč Ždírce a z Bosny a Hercegoviny se do deseti dnů má vrátit „ztracený syn“ Radosavac. Na zkoušku do Stolan ještě přijdou Opavský (Slatiňany), Kopp (Rozhovice) a Pešek (Chrast), když oba posledně jmenovaní startovali naposledy v barvách FKAS Pardubice. V jednání je ještě příchod druhého gólmana.

Stolanští sehrají v domácím prostředí tento týden dvě utkání. Ve středu 18. 7. hostí od 17 hodin AFK Chrudim a v sobotu 21. 7. se od 10 hodin střetnou s nováčkem divize - Holicemi. Na další dva termíny, t.j. sobota 28. 7. a středa 1. 8. shánějí soupeře. Zájemci, hlaste se u sekretáře Zbyňka Buřvala, TMB 606/605529.

SK Prachovice

Ve stejný den se měli sejít k důležitému jednání – rozhodnutí o trenérských postech – fotbalisté SK Holcim Prachovice. Vzhledem k pracovní cestě předsedy SK Libora Vomočila se toto setkání odložilo na úterý 17. července od 17 hod. Tím se odkládá i začátek přípravy Holcimu. Otázkou tak nadále zůstává pokračování trenéra Krupičky.