Jinou možnost kvůli epidemiologické situaci v Česku ani neměl, šance, že by se v dohledné době uvolnila opatření ohledně shromažďování osob, je nulová. Ostatně hrát stále nemohou ani na koronavirus neustále testovaní profesionálové, natož pak amatéři.

„Po našem posledním zápase, který jsme hráli 10. října, jsme všichni tušili, že se jednalo o letošní poslední fotbal, takže přerušení sezony není překvapením,“ konstatoval smířeně trenér Jiskry Litomyšl Roman Pražák a v tomto duchu se nesou názory napříč fotbalovým hnutím, které po jarní „výluce“ dostalo další ránu.

„Kluby se ptaly, co se bude dít, takže je svým způsobem dobře, že je jasno a nebude se dál na nic čekat. Nikdo z toho samozřejmě nemáme radost, ale vzhledem k situaci, jaká nastala, nešlo nic jiného předpokládat,“ vyjádřil se předseda VV OFS Svitavy Jindřich Novotný.

Jednotlivé řídící orgány se nyní budou zabývat tím, jak bude možné v rozehrané sezoně na jaře pokračovat, pochopitelně za předpokladu, že to dovolí mimofotbalové okolnosti. Jak známo, podle letní novelizace Soutěžního řádu FAČR je k tomu, aby byla mistrovská soutěž platná ohledně postupů a sestupů, potřeba odehrát minimálně padesát procent zápasů. Při nestejném počtu sehraných střetnutí jednotlivými týmy se pořadí určí koeficientem zisku bodů na jeden zápas.

Ve většině soutěží Pardubického kraje a jeho čtyř okresů schází do úplnosti podzimní části tři až čtyři kola, v krajském přeboru pět. K tomu je nutno přičíst některá utkání, která byla odložena z karanténních či jiných důvodů v průběhu podzimu. Nejhůře je na tom v tomto směru pardubický okresní přebor, v němž se nepodařilo odehrát ani polovinu naplánovaného podzimního programu a celek SK Křičeň nastoupil za celou dobu jen k pěti duelům.