ČFL: Strahovská mlha na Chrudimáky neplatila. Rozhodl Radim Holub

Chrudim - Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, stálo na Strahově tréninkové centrum Sparty Praha. Právě zde v neděli skupinka chrudimských hrdinů svedla souboj s domácí rezervou a porazila ji 3:1. I tak by se s trochou pohádkové nadsázky dalo popsat vítězství fotbalistů MFK Chrudim v předposledním podzimním kole ČFL na hřišti Sparty B.

19.11.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Domácí byli i vzhledem k lepšímu postavení v tabulce favority utkání. Chrudimáci se však nezalekli ani mlhy panující na hřišti ani trojice hráčů sparťanského áčka v kádru soupeře a protivníka slavného jména jednoznačně přehráli. Lví podíl na výhře měl kanonýr Radim Holub, který přispěl dvěma přesnými zásahy. „Počasí nebylo ideální, divákům se v mlze ztrácely některé akce, ale podmínky byly pro obě mužstva stejné. Od začátku jsme nenechali nikoho na pochybách, že si chceme ze Sparty odvézt nějaký ten bodík," okomentoval zápas sekretář chrudimského klubu Martin Škrha. Nakonec z toho byly body tři.

Cesta k výhře

Základ k výhře MFK položil už v 11. minutě, kdy se před šestnáctkou domácích velmi dobře zorientoval Vladyka a jeho střelu vyrazil brankář Sparty do míst, kde se nacházel chrudimský kanonýr Holub, který otevřel skóre zápasu 0:1. O několik minut později střelu Luptovského zastavila tyč. Domácí překvapeni a zaskočeni aktivní hrou hostí nenacházeli recept na překonání jejich obrany. Ve 24. minutě se přeci jen radovali z vyrovnání, když tečovanou střelou vyrovnal Matoušek 1:1. To však byla jedna ze dvou střel na branku, kterou Spartě Chrudim za celý zápas dovolila.

Po vyrovnávací brance se hosté dále snažili o vstřelení gólu, to se povedlo z kraje druhé půle. V 51. minutě nechali zadáci Sparty trestuhodně volného Holuba v šestnáctce a chrudimský kanonýr přesně umístěnou střelou vrátil hostům vedení 1:2. V 54. minutě po standardní situaci se ve skrumáži před domácí brankou nejlépe orientoval kapitán hostí Linhart a tvrdou ranou přidal tříbodovou pojistku. V 70. minutě se do listiny střelců mohl zapsat ještě hostující Luptovský, ale jeho sólo zakončené tvrdou střelou dokázal domácí brankář vyrazit.

Tři "veteráni"

Chrudim jela do Prahy především s cílem napravit si reputaci z posledního utkání, které zde odehrála, a to se jí povedlo dokonale. „Bylo vidět, že si tam nejedeme pro nějakou porážku jako posledně. Kdybychom měli být 'poprdění' jako tenkrát, tak bychom tam nebyli schopní nic zahrát," připomínal jeden ze strůjců chrudimského vítězství Tomáš Linhart poslední účinkování Chrudimi na Spartě, které tehdy skončilo jasnou porážkou 0:3.

Chrudimský kapitán společně s Petrem Vladykou a Radimem Holubem opět ukázali, jak jsou pro chrudimskou sestavu nepostradatelní. Vladyka přihrál na první branku, Linhart přidal pojistku v podobě třetí branky a Holub? Na konci sezony má zjevně kanonýr se zkušenostmi z první ligy formu jako hrom. Dvěma góly na Spartě totiž zvýšil svůj gólvý účet z posledních tří utkání na osm branek.

Zahoďte papírové předpoklady

Chrudimští tak mají splněnu šestibodovou kvótu, kterou svým svěřencům naordinoval pro poslední tři utkání trenér Pavel Jirousek. Rozhodně to ale neznamená, že by si mohli dovolit vypustit sobotní derniéru. Naopak. „Díky výhře na Spartě jsme se v tabulce pravdy dostali do plusu. Pokud to dokážeme potvrdit i v posledním utkání podzimu doma proti Horním Měcholupům, mělo by nám to před zimní přestávkou zajistit klidný střed tabulky," vysvětluje trenér Pavel Jirousek.

Poslední podzimní protivník chrudimských fotbalistů se zatím krčí na dně tabulky, v průběhu sezony už se ale mnohokrát ukázalo, že papírové předpoklady v této soutěži nic neznamenají a porazit může každý každého. Chrudim to ostatně svým vítězstvím proti Spartě potvrdila. „Horní Měcholupy jsou farmou druholigové Viktorie Žižkov, která o víkendu dohrála soutěž. Tudíž se dá očekávat, že by soupeř mohl přijet do Chrudimi značně posílen," varuje Pavel Jirousek.

Sparta B - Chrudim 1:3
Fakta - branky: 24. Matoušek 11. a 51. Holub, 54. Linhart. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 2:0. Poločas: 1:1. AC Sparta Praha B: Nguen Machàč, Hovorka, Nový (63. Kučera), Breda, Čermák, Reiter, Matoušek, Vacek, Pouček, Kerič . MFK Chrudim: Mrázek Adámek, Radouš, Linhart, Štěpánek Jarosz, Vodrážka (82. Langr), Vladyka, Mastík, Luptovský Holub.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Utkání ztěžovala oběma týmům hustá mlha. Měli jsme lepší vstup a ujali jsme se vedení, když Holub dorazil za záda Nguena střelu Váchy. Pak jsme ale soupeře nechali trochu zbytečně vyrovnat. Naštěstí se nám opět povedl začátek druhé půle, o vedoucí branku se opět postaral Holub. Krátce na to zvýšil Linhart na 3:1 a zbytek utkání už jsme si pohlídali. V tabulce pravdy jsme konečně v plusu, je to pro nás cenná výhra. Sparťanská rezerva doma body nerozdává, navíc nastoupila posílená o tři hráče A mužstva."

Muž boural opilý, na neregistrované motorce a bez řidičáku

Miřetice – Když policisté šetřili okolnosti nehody motocyklisty v Miřeticích, k níž došlo v sobotu o půl desáté večer, nestačili se divit.

Úroda citrónů bude letos dobrá

Heřmanův Městec – Velkou chloubou heřmanoměsteckého zahrádkáře Josefa Chvojky jsou vlastní péčí vypěstované citronovníky na zahrádce za jeho rodinným domem.

Fotbalový okres: Rezerva Luže načepovala desítku

Chrudim - Dalšími zápasy o víkendu pokračovaly okresní fotbalové soutěže.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.