V jednostrannou exhibici se proměnil historicky I. ročník Východočeského Superpoháru. Fotbalisté Převýšova v utkání loňských vítězů Poháru KFS Královéhradeckého a Pardubického kraje zvítězili nad Hlinskem vysoko 10:0! A jako první zvedli nad hlavu zbrusu novou trofej. Kromě putovního poháru získali šek na 15 tisíc korun, poražený finalista obdržel 5 tisíc.

Utkání vítězů Poháru KFS Pardubicka a Královéhradecka:

FC Hlinsko – SK Převýšov 0:10 (0:4).

Fakta – branky: 7., 27. a 47. Dvořák, 60. a 78. Hrabík, 12. Voženílek, 35. Breda, 58. Svoboda, 69. Hruška, 79. Knobloch. Rozhodčí: Obajdin – Volný, Suchomel. ŽK: M. Slavík II (Hlinsko). Diváci: 155.

FC Hlinsko: Žejdlík – Holubec, Holec, M. Bouška, Hrubý – Veselský, Z. Dostál, Slováček, Novák (58. Volf) – M. Slavík I (69. M. Slavík II), T. Bouška.

SK Převýšov: Kulovaný – Motyčka, B. Franc, Kouřil, Hruška – Kraus, Breda, Voženílek (59. Jarkovský), Knobloch – Dvořák (51. Hrabík), Svoboda (59. Černý).


Pohár a finanční prémii oběma týmům předali místopředseda Fotbalové asociace České republiky Jindřich Rajchl a předsedové krajských fotbalových svazů Václav Andrejs (Královéhradecký kraj) a Vladimír Janata (Pardubický kraj).

Na stadionu v Opatovicích nad Labem bylo od prvních minut zřejmé, kdo je favorit a že zápas bude gólově úrodný. Ale že bude skóre dvouciferné, to nepředpokládal asi nikdo.

Divizní nováček z Převýšova v sestavě s exligovými borci Bredou, Krausem a Svobodou hned od začátku rozehrál řadu pohledných kombinačních akcí a po necelé čtvrthodině vedl už 3:0.

„My jsme k zápasu přistoupili zodpovědně. Povedl se nám vstup do utkání a Hlinsko se záhy položilo. Hráli jsme s chutí dál, a proto se zrodil takový výsledek,“ řekl po souboji převýšovský trenér Bohuslav Pilný, který v létě u týmu nahradil Josefa Košátka.

Na hru jeho svěřenců, kteří v uplynulé sezoně kromě poháru ovládli na Královéhradecku suverénně i krajský přebor, byla radost pohledět.

Převýšov střílel jeden hezčí gól za druhým. Skóre z pohledu Hlinska hrozivě narůstalo: čtyři, pět, šest… Až v 79. minutě Knobloch parádní ránou do levého horního rohu zastavil gólovou mašinu na čísle 10!

To už na trávníku nebyl útočník Dvořák, který po necelých padesáti minutách završil hattrick. Třikrát chladnokrevně nezaváhal tváří v tvář gólmanovi Žejdlíkovi. Dva góly mu chytrou přihrávkou připravil Kraus.

Diváky zaujala i dělovka Voženílka, jenž zdálky trefil pro změnu pravý horní roh hlinecké branky a v té chvíli zvyšoval na 2:0. Krátce nato, při čtvrté brance, kapitán Breda si takřka hokejově položil na zem gólmana Žejdlíka a poslal míč do prázdné branky…

„Vítězství nepřeceňujeme, ale za zisk poháru jsme samozřejmě rádi. Doufám, že v podobných výkonech a výsledcích budeme pokračovat,“ dodal Bohuslav Pilný.
Už zítra jeho tým čeká důleté utkání ve druhém kole Ondrášovka Cupu na hřišti Vyšehradu. Vítěz zápasu se totiž může těšit na pražskou Slavii.

Na straně Hlinska pochopitelně vládl smutek. „Bez tří hráčů základní sestavy jsme přijeli bojovat. Branky jsme ale dostali poměrně brzy a bylo vidět, že jsme se setkali se soupeřem, který patří minimálně o dvě kategorie výš,“ uvedl asistent a vedoucí mužstva Miroslav Bouška. Hlinsko mělo jedinou šanci až v 66. minutě, avšak střídající Volf nedal.

„Mrzí mě, že jsme nebyli důstojnějším soupeřem. Padl na nás útlum i v důsledku nestandardního počtu hráčů, jenž musel dnes nastoupit. Tomu odpovídá i výsledek,“ doplnil Miroslav Bouška.

ČTĚTE V ÚTERÝ 9. SRPNA: Exkluzivní rozhovor s Jindřichem Rajchlem
V úterý v Deníku přineseme exkluzivní rozhovor s místopředsedou Fotbalové asociace České republiky Jindřichem Rajchlem, který se vyjadřuje nejen k nečekanému odchodu Ivana Haška a ke své kandidatuře na předsedu FAČR.