Ambiciózní tým krajského přeboru ŽSK Třemošnice po vítězství nad AFK si vyšlápl i na loňského obhájce prvenství Živanice. Naopak další tým nejvyšší krajské soutěže – Stolany, si vykoledoval ostudný debakl. Po dvou kolech je pořadí: 1. Libčany 6 (10:2), 2. Třemošnice 6 (5:3), 3. H. Městec 3 (8:7), 4. AFK Chrudim 3 (4:4), 5. SK Chrudim 3 (6:7), 6. Stolany 3 (4:10), 7. – 8. Živanice 0 (2:4) a Slatiňany 0 (2:4).

SK Chrudim – Heřmanův Městec 4:6 (2:5).

Branky: Fabián 2 (1 PK), Tesař (PK) – Mach 2, D. Salfický, Synek, Svoboda, Musil. Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří se brzy ujali vedení gólem Tejneckého. Z penalty zvyšoval na 2:0 Tesař a zdálo se, že má „eskáčko“ otěže zápasu pevně v rukou. Bohužel ve 30. minutě se domácím zranil brankář Zjevík a do branky šel chytat hráč z pole. Hosté využili situace a pěti góly otočili skóre zápasu. Nutno podotknout, že domácí úplně přestali hrát a podřídili se hře soupeře. Druhou půli SK jen výsledek korigoval.

Sestavy – SK Chrudim: Zjevík - Koreček, Lankaš, Šebek, Harenčák – Jonáš, Motyčka, Tesař, Mareš – Fantl, Tejnecký. Střídali Nevečeřal, Wenzl, Fabián, Lištván, Veverka, Hýsek, Sotona. FK Jiskra Heřmanův Městec: Pošík (46. Čihák) – Jan Diessel, Bareš, Hamsa, Martin Volejník – Chudomel, Zwolski, Synek, Svoboda – D. Salfický, Štefanča. Střídali Josef Diessel, Hovorka, V. Salfický, Musil, Mach.

Martin Škrha, předseda SK Chrudim: „Hodnotit utkání, ve kterém dostaneme šest gólů, je těžké. Šest gólů je moc. Zápas hodně ovlivnilo zranění brankáře. I když musím říct, že náhradní brankář toho moc pochytat nemohl. Úplně jsme přestali hrát. Utkání bereme jako přípravu, a tak na výsledek moc nekoukáme.“

Tomáš Celunda, trenér FK Heřm. Městec: „Ve dvou turnajových zápasech na nás byly napískány čtyři penalty – to jen pro zajímavost. Jinak jsem s přípravou spokojen, když i hráči B mužstva dokazují, že mohou hrát fotbal na této úrovni.“

Třemošnice - Živanice 2:1 (2:1).

Branky: Šebek 2 - Černík. Živanice se dostaly do vedení ve 12. minutě. Třemošnice ještě do poločasu utkání otočila brankami Šebka z 19. a 32. minuty. Ve druhé půli odmítl pojistku Lebduška, který neproměnil pokutový kop, a když Žďánský zlikvidoval tři velmi dobré příležitosti soupeře, zůstal poločasový stav až do konce utkání. Třemošnici scházeli Vojáček, Škopek, Tyle, Hanousek, Šťepař a Smutný.

Sestava vítězů: Žďánský - O. Rychnovský, Kalina, Hluchník, Culek - O. Vančura, J. Vančura, Lebduška, Kutílek - V. Rychnovský, Šebek (Lipenský, Kunášek).

Miroslav Teplý, trenér Třemošnice: ,,Zápas měl solidní úroveň i tempo a narozdíl od minulého, bylo vidět i méně nepřesností. Po náročném týdnu musím hráče pochválit a ocenit za jejich přístup. Jednalo se sice o přípravné utkání, ale vítězství s takovýmto soupeřem potěší.“

Stolany – Libčany 1:8 (0:5).

Branky: Jedlička - nehlášeno. Stolany se nesešly z pracovních a zdravotních důvodů, a tak si s kvalitním soupeřem (lídrem I. A třídy Hradecka) uřízly pěknou ostudu. Hrály v sestavě: Kramařík – Kučera, Černohubý, Jedlička, Ždímal – Šváb, Jenka, Eis, Hodas – Vávra, Kopp.