Kdyby někdo před začátkem probíhajícího ročníku České fotbalové ligy prohlásil, že již pět kol před koncem soutěže povede chrudimský nováček tabulku o patnáct bodů a nebude moci být předstižen, tak by asi sklidil útrpné úsměvy. Ale svěřenci trenéra Pavla Jirouska to dokázali a po sobotním utkání ve Vltavíně, kde uhráli potřebnou bezbrankovou remízu, mohli oprávněně začít slavit.

Oslavy odstartoval společný bojový pokřik „Tak jsme první, no a co, no a co, no a co?" a pak už v šatně začaly bouchat zátky od šampaňského. A premianti třetí nejvyšší soutěže již v tričkách s nápisem „MFK Chrudim, Vítěz ČFL 2011/2012" vyrazili před zpáteční cestou domů k Pražskému Hradu, aby se nechali zvěčnit na památku do klubové kroniky. Největší pozornost vzbudili u skupiny asi třiceti japonských turistů, kteří si je fotili a natáčeli na kamery, jakoby největší celebrity. Však je také chrudimští fotbalisté s úsměvy od ucha k uchu pozdravili skandovaným pokřikem „Japonci, Japonci".

Po návratu do Chrudimě šla úspěšná výprava nejprve fandit rezervě MFK při utkání krajského přeboru a přispěla svým povzbuzováním k výhře rezervy nad Litomyšlí 4:1. A pak už se všichni borci přesunuli do podniku Piccolo Caffé, kde začala vlastní oslava.

Zdroj: Youtube

Jak to viděl kapitán

Průběh oslav a další aktuality nám přiblížil kapitán mužstva a zároveň sportovní manažér MFK Chrudim TOMÁŠ LINHART.

Nejprve velká gratulace celému týmu! Nelze začít jinak, než otázkou jak dlouho jste slavili?
Díky za gratulaci. Jsme šťastní, že jsme naše snažení dotáhli do tak úspěšného konce. A dá se říci, že taková, jako byla celá sezona, byla i postupová oslava. Nechyběli na ní ani Lukáš Mastík a Tomáš Vácha, i když jim v posledních dnech „ozdobila" nohu sádra. Lukáš má po utkání v Liberci pošramocenou lýtkovou kost a Tomáš si při utkání s Královým Dvorem přivodil zlomeninu zánártní kůstky. Začínali jsme slavit v našem oblíbeném Piccolo Caffé v Balustrádě, pak se někteří přesunuli do dalších chrudimských podniků a pokud mám správné informace, tak to poslední Mohykáni vydrželi až do nedělního poledne.

Od kdy jste osobně věřil, že se mančaftu podaří vyhrát ČFL?
Už po podzimu to vypadalo velmi nadějně, ale když jsme na jaře prohráli dvě úvodní utkání venku (v Ovčárech a Karlových Varech) a kvůli odloženému utkání v Liberci se nám přiblížily Pardubice na pouhé tři body, tak jsem malinko ve svém přesvědčení zakolísal. Naštěstí jsme pak v derby vyhráli na pardubické Vinici, a to našeho rivala psychicky zlomilo, takže se náš náskok rychle opět navyšoval a brzy nebylo co řešit."

Dokážete se motivovat na zbývajících pět zápasů sezony?
To je věcí hlavně trenéra Jirouska a nás starších hráčů, abychom tato utkání nepodcenili. Chceme v dobrých výkonech pokračovat, hlavně kvůli našim výborným fanouškům. Tímto je chci pozvat již na sobotní zápas s Domažlicemi, který bude zároveň charitativní ve prospěch pětiletého Míši Terezky, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Vstupné z tohoto zápasu a příspěvky od sponzorů mu přispějí na finančně náročnou rehabilitaci ve slovenských Piešťanech."

Fanoušky MFK samozřejmě nejvíce zajímá, jestli se bude druhá liga v Chrudimi od podzimu opravdu hrát.
Osobně jsem přesvědčen, že to dobře dopadne. Ve výboru klubu děláme všechno pro to, aby se zde na podzim druhá nejvyšší soutěž hrála. Již nějaký čas probíhají intenzivní jednání s vedením města a různými sponzory o potřebném zajištění pro start ve druhé lize. Důležité slovo bude mít také fotbalový svaz ohledně schválení stadionů. Pro oba budou zřejmě potřebné výjimky ze svazových požadavků. Méně komplikací by mělo být na Letním stadionu, kde by šlo snad jenom o montáž sedaček, ale fotbalovější prostředí je určitě na hřišti Za Vodojemem. Věřím, že se nám všechno podaří zvládnout a Chrudim o perně vybojovanou druhou ligu nepřijde!"