Na krajském fotbalovém aktivu seděl mezi dalšími zástupci Chrudimska VLADISLAV STARÝ, sekretář fotbalového klubu Tatran Miřetice. Jmenovaný se kromě fotbalu věnuje aktivně, co by funkcionář i futsalu a v neposlední řadě je jeho koníčkem také lední hokej. Co je zajímavého v jeho fotbalovém klubu, to vyplynulo z našeho rozhovoru.

Co říci k vašemu postupu z okresního přeboru do krajské I. B třídy?
„Už pět let jsme bojovali o postup do kraje, doposud nám to nevycházelo a letos se to konečně podařilo. Po dvaadvaceti letech se vracíme zpět tam, kde jsme v minulosti působili. Náš úspěch vidím v tom, že v mužstvu se vytvořila dobrá parta, kluci drží pohromadě."

Kádr mužstva se bude měnit, či zůstane stejný?
„Kádr zůstane stejný, protože zatím nejsou peníze na nákup hráčů, pouze nás posílí někteří dorostenci, kteří se jevili v dobrém světle a již v jarní části dostali příležitost. Trenéři rovněž zůstávají, prostě do vyšší soutěže půjdeme s tím, co máme a rozhodně se tam nechceme ztratit."

Jak se slavil postup do vyšší soutěže?
„Slavilo se to mohutně, na hřišti to jenom hučelo. Musím říci, že oslava postupu byla pěkná."

Kdy začnete s přípravou na nový ročník?
„Trenéři Břetislav Řezníček s hrajícím asistentem jeho synem Petrem a vedoucím mužstva Břetislavem Řezníčkem mladším se dohodli, že přípravu zahájí v pátek 13. července, na sobotu 21. 7. jsme dohodli první zápas proti Rváčovu, o týden později, 28. 7. se střetneme se Srchem a o prvním srpnovém víkendu si to rozdáme se Spartakem Slatiňany. V plánu je ještě Memoriál Jiřího Zity a Jiřího Slavíka, jehož termín je již v pátek 6. července. Do turnaje je přihlášeno naše „áčko", „béčko" a Načešice. Stále nám schází čtvrtý účastník, protože v tomto brzkém termínu mužstva na naší úrovni ještě netrénují, a tak se těžko shání."

Nakonec s jakým cílem jde Tatran do nového ročníku 2012/2013?
„Chtěli bychom I. B třídu s tímto mužstvem solidně uhrát, skončit uprostřed tabulky. Mančaft špatný není, kloubí se v něm mládí se zkušeností starších."

Jak vyplynulo z rozlosování, Tatran Miřetice odjede v neděli 12. 8. k mistrovské premiéře do Kameniček, doma se poprvé představí o týden později 19. 8. proti Rosicím nad Labem. Konečně třetím soupeřem, posledním v měsíci srpnu budou SK Řečany nad Labem, Tatran zajíždí v neděli 26. 8. na jeho hřiště.

JAROMÍR DOLEŽAL