Do utkání, které se dlouho hrálo bez branek, nastoupil až ze střídačky. Trenér Pavel Jirousek tam útočníka poslal s jasným cílem – vstřel branku!
Chrudimskému kanonýrovi to sice nějakou dobu trvalo, ale nakonec svůj úkol splnil. V té chvíli probíhala 94. minuta, rozhodčí nařídil přímý volný kop ze vzdálenosti 25 metrů od branky. Někteří by zřejmě centrovali na spoluhráče, ne však Kopecký, ten se rozběhl a napálil míč, který zastavila až síť v brance.Lukáši, jak byste zhodnotil utkání s Vítkovicemi?
Zápas rozhodně hodnotím kladně. Dokázali jsme porazit druholigový tým, takže to snad ani nijak jinak hodnotit nemůžu. 


Navíc jste rozhodl krásnou střelou z přímého kopu.
Při tom gólu jsem ten kop takto zamýšlel, ale myslím, že to tam ještě někdo z Vítkovic protečoval, takže to byla spíše vlastní branka. I ta se počítá a my vyhráli, takže my jsme spokojeni.

Už v sobotu vás čeká zápas s Benátkami. Času na odpočinek moc není.
To je pravda. Dnešní zápas byl v tomhle ohledu velmi náročný. 120 minut je pro nás neobvykle dlouhá doba a mnozí jsme takové utkání hráli poprvé, takže uvidíme jak se z toho dostaneme. Máme na odpočinek pár dní, v sobotu začínáme a chceme do soutěže vstoupit vítězně, zvláště, když hrajeme doma.

Do dalšího kola poháru byste si přáli spíše atraktivního nebo hratelnějšího soupeře?
My už jsme chtěli atraktivního soupeře do druhého kola. Přijely k nám Vítkovice. Já jsem za ně byl rád, protože to pro nás byl zase krok výše a my jsme se s tím dokázali popasovat. Teď bychom chtěli ještě někoho silnějšího, třeba nějaký ligový tým. To by aspoň přilákalo pěknou návštěvu, pokud bychom hráli doma. Proti takovým soupeřům navíc nemáme co ztratit. Loni jsme tu měli Hradec Králové, předloni Slavii, takže bychom chtěli někoho takového.