Domácí fotbalisté si od začátku utkání vytvořili mírnou převahu. Ve 4. min. musel však domácí brankář Mrázek udržet míč před brankovou čarou po souboji s Vandasem. Domácí odpověděli nebezpečnou střelou z přímého kopu Kopeckým, kdy se brankář Kafka jen díval na míč, který jen těsně minul hostující branku. Domácím se zcela nedařila rozehrávka a kombinace. Hosté bránili a spoléhali spíše na brejky. Ty jim chrudimská defenziva moc nedovolovala, a tak mnoho fotbalového k vidění nebylo.

Ve 33. min. volala po gólu šance Drahoše, když si naběhl na centr z pravé strany a brankář Kafka jeho hlavičku reflexivně vyrazil. Ve 34. min. mířil Klán z úhlu do tyče domácí branky a následná dorážka mířila vysoko nad. Domácí dále tlačili soupeře, ale dostat se na dostřel hostující branky se jim nedařilo. Poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

Druhá půle začala tlakem domácích. MFKáči měli optickou převahu a vytvářeli si čím dál víc příležitostí. Ze závarů před hostujícím brankářem Kafkou však nic nebylo. Hostující brankář několikrát své spoluhráče podržel, nebo domácí minuli svatyni hostí o centimetry. V 67. min. po domácím tlaku přišel centr Dostálka na nabíhajícího Kopeckého, jenž hlavou uklidil míč k tyči. Ale radost z gólu netrvala dlouho. Rozhodčí pro ofsajd branku neuznal.

Znovu nastalo dobývání branky Jiren. Pětadvacetiminutový tlak však gól nepřinesl, a tak Jirny uhrály pro ně cennou bezbrankovou remízu. Na pokutové kopy domácí zvítězili 5:4 v 7. sérii gólem Řezníčka. Brankář Mrázek se vytáhl a kryl hned tři pokutové kopy. Za domácí nepromněnili penaltu Mastík a Drahoš. Naopak mezi úspěšné exekutory se zapsali Kučera, Kopecký, Ptáček, Mrázek a Řezníček.

Chrudim tedy zvítězila ve zvláštním utkání na pokutové kopy 5:4 a do tabulky si připsala dva body.

Chrudim - Jirny 0:0, pen. 5:4

Fakta - rozhodčí: Makovička - Urban, Průcha. ŽK: 0:3 (Parys, Procházka, Pokorný). Diváci: 340.
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík - Kesner, Langr (66. Ptáček), Vodrážka, Kopecký, Dostálek - Kučera.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Parys, Vondráček (84. R. Stockner), Čepelák, Kejha - Křeček, Kocourek (77. M. Stockner), Procházka, Pokorný - Vandas (89. Černý), Klán.

Radim Holub, asistent trenéra MFK Chrudim: „Těžký zápas. Jirny zahrály dobře. V první půli jsme měli nějaké šance z nacvičených signálů, například Petr Drahoš dobře hlavičkoval, ale hostující gólman měl štěstí. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit gól, myslím, že byl regulérní, ale nebyl uznaný. Utkání pak došlo do penalt, které jsme po dlouhé době zvládli."

Další známé výsledky:
Ústí nad Orlicí - Písek 2:1, Převýšov - Štěchovice 1:1, penalty 5:3, Vltavín – Benešov 2:0, Králův Dvůr – Benátky n. J. 1:0, Litoměřicko – Brozany 1:1, pen. 3:5, Domažlice – Vyšehrad 5:2, Nymburk – Čížová 1:1, pen. 4:3, Zápy – Dobrovice 2:0.