Zbyněk Buřval, předseda stolanského fotbalu nám však tuto informaci v pátek 26. 7. vyvrátil slovy: „Je mně hanba, kam ten fotbal spěje, protože mužstvo Dynama Rosice nám účast odvolalo a já jsem již jiného soupeře nesehnal." Na jednu stranu má pravdu, avšak ze zdravotních důvodů při těchto nenormálních na naše poměry vedrech, mužstvo Dynama zřejmě nechtělo riskovat zdraví.

Abychom si tuto naši domněnku ověřili, zavolali jsme sekretáře Rosic Petra Dachovského, který uvedl na správnou míru: „Před čtrnácti dny mně vedení fotbalového klubu oznámilo, že nedá na turnaj do Stolan mužstvo dohromady a ihned jsem pořadatele informoval. Někteří naši mladí hráči jedou na dovolenou, další dávají přednost hudebnímu festivalu Hrady CZ na Kunětické hoře, kde se představí řada kapel včetně populárních zpěváků Anety Langerové či Tomáše Kluse. Je mně to moc líto, sám jsem se jako hráč rád stolanského memoriálu zúčastňoval." Mluvčí Dynama dále oznámil, že o prvním srpnovém víkendu pořádají Memoriál Františka Slavíka za účasti domácí jedenáctky, Hrochova Týnce, Holetína a Stolan.

Memoriál Františka Starého byl tedy nečekaně zrušen, a tak další variantou bylo, že zbylé turnajové týmy sehrají ve Stolanech přátelská utkání. V sobotu si to domácí měli rozdat s Dřenicemi a v neděli s Prachovicemi. Nakonec bylo všechno zcela jinak, když předseda SK Stolany Buřval opět telefonoval: „Všechno se opět mění, také Dřenice odhlásily sobotní zápas, takže naše mužstvo se střetne pouze v neděli s Prachovicemi."

Nakonec z tohoto „guláše" vzešlo opět všechno jinak. Prachovice nedělní duel nakonec odhlásily, trn z paty vytrhly alespoň Dřenice. SK Stolany SK Dřenice 3:5 (3:0). Bližší nehlášeno…

JAROMÍR DOLEŽAL