Krajský přebor

Hlinsko - Horní Jelení 2:1

Miroslav Bouška, trenér FC Hlinsko: „Před utkáním jsme řešili absenci hned pěti hráčů v naší sestavě. Samotné utkání začalo mírným náporem hostů, ale první šance ke vstřelení gólu patřily nám. Poločasový stav zařídil až před přestávkou Nekvinda. Po změně stran se ještě trefil Hlouš, hosté však kontrovali na 2:1 a tento stav vydržel až do konce. Zápas se vyznačoval nepřesnostmi na obou stranách a jen potvrdil postavení obou mužstev v tabulce."

Pardubičky - MFK Chrudim B 0:1

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK Chrudim: „Domácí odpracovali zápas s velkým nasazením a dalo by se říci, že hráli na hranici svých možností. Nám se příliš nedařila kombinace, nebyl dostatek prostoru a také práce s míčem mohla být z naší strany rychlejší. Postupem času Pardubičkám ubývaly síly a jejich pressing už nebyl tak aktivní, čehož jsme dokázali využít. Škoda jen, že jsme vše nepotvrdili druhou brankou, protože vedení 1:0 je dost ošidné a dává soupeři možnost s výsledkem ještě něco udělat, třeba i změnou rozestavení a zjednodušenou hrou. Naštěstí jsme si v defenzívě ale toto pohlídali a nakonec těsně, i když zaslouženě, zvítězili. Dostali jsme se tak po zaváhání Holic na první místo tabulky a i proto bude mít náš vzájemný souboj v neděli od 10:15 hodin ten správný náboj. Zvu všechny fanoušky na zajímavou podívanou a doufám ve výborný fotbal týmů z čela tabulky."

Třemošnice - Polička 1:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Naše výhra je zasloužená, protože jsme byli nebezpečnější a vstřelili jednu branku. Hosté, možná i díky únavě z náročného týdenního programu v sálovém futsalu, trefili pouze tyč a k ničemu jinému se nedostali. Příště v Moravanech je ale potřeba hrát aktivně celý zápas a ne jen poločas, jako tomu bylo dnes, kdy to na Poličku stačilo."

1.A třída

Svitavy B - Slatiňany 1:4

Petr Myška, trenér Spartaku Slatiňany: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a domácí jasně přehrávali. Hlavně jsme konečně proměňovali šance už v prvním poločase, takže bylo utkání rozhodnuté prakticky už do poločasu. Touto výhrou jsme potvrdili první místo v tabulce a náš postup. Podle toho také vypadala cesta ze Svitav domů, byla veselá a dlouhá :-)"

Vysoké Mýto B - Načešice 1:1, na penalty 4:5

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Před utkáním jsme měli již tradičně velký problém se sestavou, hned dva hráči nastoupili poprvé v 1.A třídě a dokonce musel jít hrát ve svých 48 letech i Josef Vacek! Přesto jsme odehráli dobré utkání, zápas takticky zvládli, a i když byl soupeř v poli lepší, remíza je zřejmě zasloužená. Penalty nám pak vychytal Zdeněk Lédl, který zneškodnil dva pokusy soupeře. Za bojovnost si ale zaslouží pochvalu celé mužstvo, dva získané body jsou pro nás zlaté. Rádi bychom příští týden uspěli doma i s rezervou Svitav, abychom měli klid."

Přelouč - Luže 2:0

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „Výsledek utkání je pro nás krutý. Po většinu času jsme se snažili hrát fotbal, v první čtvrthodině druhé půle jsme si vypracovali několik brankových příležitostí, ale v koncovce se nám v posledních zápasech nedaří. Domácí rozhodli o svém vítězství z ojedinělé akce v 65. minutě, kdy se střelou z dálky prosadil Koch. Výhru pak pečetili v závěru z pokutového kopu."

Heřmanův Městec - Kunčina 7:0

Jaroslav Holeček, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Proti soupeři ze dna tabulky byla naše povinnost vyhrát jasná. Prvních pár minut sice bylo divokých, ale pak jsme se ujali vedení a zápas byl až do konce jasně v naší režii. Výsledek je ještě zkreslující, když jsme hráli od 60. minuty bez vyloučeného Macha. Zápas s Kunčinou bych vyhodnotil na úrovni lepšího tréninku."

MFK Chrudim C - Hlinsko B 6:2

Martin Škrha, sekretář MFK Chrudim: „Odehráli jsme skvělý první poločas, kde jsme soupeře přehrávali úplně ve všem a získali si tak dostatečný náskok. Ve druhé půli se nám už gólově nedařilo a naopak Hlinsko se trochu zvedlo a na konci utkání ještě kosmeticky upravilo skóre. Nutno dodat, že jsme si výhru zcela zasloužili, a to hlavně za první 45 minut."

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Co mám říct k utkání, v němž dostanete za 11 minut pět branek?! Druhý poločas už byl lepší. Domácí ubrali, my jsme si trochu zvykli na terén, ale už se pouze dohrávalo. Jenom jednu poznámku si neodpustím. Hrát na konci května, kdy tři dny neprší, mistrák na umělce mně připadá minimálně zvláštní …"

1.B třída

Chroustovice - Prosetín 2:1

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Měli jsme problém s napadáním hráčů Prosetína po celém hřišti včetně jejich pohybu. V závěru utkání jsme byli šťastnějším mužstvem a za tři body jsme pochopitelně rádi."

Martin Havel, sekretář Sokola Prosetín: „Zápasem v Chroustovicích jsme se dostali takřka až na samé dno. Přitom jsme začali velice dobře a v prvním poločase hráli to, co jsme potřebovali. Míč jsme domácím příliš nepůjčovali, do kabin jsme ale bohužel šli jenom s jednogólovým náskokem. Po změně stran jsme opět nevyužili šance a domácí nás za to potrestali. Domů jsme tedy jeli bez bodů. Teď nás čekají dva domácí zápasy, zato ale s těmi nejlepšími soupeři, s Libišany a Zámrskem. Musíme v nich zabrat a pokusit se bodovat."

Proseč - Nasavrky 6:4

Petr Macháček, hrající asistent trenéra FK Proseč: „V neděli jsme sehráli utkání s mužstvem Nasavrk a musím podotknout, že soupeř se u nás představil ve výborném světle. Od samého začátku se hrál útočný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách a také spoustou pěkných branek. Pro diváky to byla skvělá podívaná, pro trenéry to bylo o něco horší. S výkonem našeho mužstva směrem dopředu jsem spokojený. I přes některé chyby v defenzivě si myslím, že kluci odvedli nejlepší letošní výkon. Chtěl bych vyzdvihnout výkony Hromádky, Mence a Jardy Marka."

Luboš Dostálek, trenér FK Nasavrky: „Šlo o zápas nahoru dolů, v němž útok převyšoval obranu. Škoda, že se nám v jeho úvodu nepodařilo dvakrát udržet nabyté vedení delší čas. Hned, jak jsme dali branku, tak domácí odpověděli. Hlavně se nám nedařilo bránit standardní situace Proseče, čtyřikrát jsme inkasovali gól hlavou po rohu nebo trestném kopu! Ale pro diváky šlo o zajímavé utkání." (rp)