Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Přiznám se, že celý týden i před zápasem určité napětí v kabině panovalo, všichni jsme si přáli zastavit sérii čtyřech nevítězství.

Snažili jsme se hrát míč rychle do vápna, aby se hosté nestihli pořádně zformovat, protože jinak je jejich defenzíva pověstná. To se nám od začátku dařilo a již v 6. minutě měla padnout branka, Ondra Kesner ale bohužel nastřelil v jasné pozici pouze břevno. Přitom jsem nabádal hráče, abychom se snažili s každou šancí naložit co nejlépe, že jich asi příliš nebude.

Do vedení jsme se dostali paradoxně díky hlavičce Lukáše Kopeckého, což určitě není jeho silná disciplína. Tato branka nám velmi pomohla, řekl bych, že se tým uklidnil. Druhý gól pak přidal parádně hlavou Tomáš Vácha, ale to je ve vzduchu jiný šutér. Soupeř se sice snažil velkým poločasovým střídáním se zápasem ještě něco udělat, ale my sehráli výbornou druhou půli.

Bohužel jsme už ale žádnou další přesnou trefu nepřidali a žádnou kombinaci. gólově nevyřešili.

Chápu i Štěchovice, že se snažily přeskupovat řady a jít do rizika, nás to ale už zastavit nemohlo. Potěšilo mě také to, že hráči, kteří vystřídali, se dostali do řady situací, v nichž nejen mohli, ale měli dát další góly.

Dnešní výhru tedy nepřeceňuji, ale zlepšení oproti předchozím zápasům tam je a já jsem za to moc rád. Doufám jen, že v tomto trendu budou kluci pokračovat, pokusíme se něco „ukrást" venku, třeba hned příští týden v Benešově, a vrátit se tak zase do plusových bodů."

Jiří Hruška, trenér TJ Štěchovice: „Takto nezodpovědný výkon, takovéto podcenění soupeře a tolik laxnosti v jednom střetnutí jsem za dobu, co jsem ve Štěchovicích, ještě neviděl, takže to budu muset řešit pokutami.

Od úvodní rozehrávky naši hráči neplnili pokyny, které jsme si řekli před zápasem, přišlo mi, že si jen přišli zakopat fotbal. Toho samozřejmě domácí, kteří přitom nebyli v pohodě a poslední dobou se jim nedařilo, dokázali využít. Chrudim naši hroznou hru brzy poznala, dala nám dvě branky a to ještě v jedné ložence trefila pouze břevno.

S cílem ještě se zápasem něco udělat jsem o přestávce prostřídal co šlo, jenže střetnutí již bylo natolik rozjeté, že domácí byli na koni a vše jim vycházelo. Naši hráči si musí uvědomit, že bez bojovnosti a plnění taktických pokynů v této soutěži nikoho nepřehrají. Věřím, že k dalšímu utkání, v němž nás doma čeká Union 2013, přistoupí úplně jinak."

Hodně se poslední dobou mluví o střelci týmu Radimu Holubovi. K tomu nám trenér Jirousek prozradil: „Radim má teď období plné zranění. Po sezoně šel na operaci s kolenem, řekněme taková toaleta, vyčištění. Hojilo se to trochu pomaleji, než jsme čekali, a tak letní přípravu nestihl celou a na začátku sezony nebyl úplně optimálně připraven.

Ve 2. kole v Louňovicích si zlomil prst, což si lékaři mysleli, že vyřeší jen sádrou. Nějak „blbě" mu to ale rostlo, takže musel jít na operaci, kde mu rovnali kosti, dávali mu tam nějaký plíšek a sešroubovávali mu to. Prý to skládali jak mozaiku .

Takže s tím teď trochu bojuje. Ale já vím, že Radim je tvrdý dobrý kluk a věřím, že se zase do své herní pohody dostane a góly, které nám teď trochu chybí, zase dávat začne."

RADEK PECINA