Michal Mašek, trenér SK Zápy: „Jsme malý, takový rodinný klub, děláme to zde v pár lidech, a jako každoročně je pro nás hlavním cílem záchrana v soutěži. O síle Chrudimi samozřejmě víme, vždyť jsme tady v krátké historii vzájemných zápasů ještě nikdy nevyhráli, možná jen jednou remizovali. Já osobně považuji MFK, po odstoupení Střížkova ze soutěže, za nejvíc kombinačně vyspělý tým České fotbalové ligy. Kádr se moc nezměnil, mají tu kluky pohromadě už čtyři, pět let a jsou mladý, hladový a kombinačně vyspělý mančaft. Proto jsme věděli, co nás čeká. Bohužel jsme v prvním poločase nenaplňovali to, co jsme chtěli hrát a asi zaslouženě jsme inkasovali gól. I když hned řeknu, že tomu za stavu 0:0 předcházel náš brejk a střela prakticky do prázdné branky. Kdybychom proměnili, zápas se pak mohl vyvíjet úplně jinak, ale na kdyby se ve fotbale, ale ani v životě nehraje. Do druhé půle jsme udělali dvě změny a náš výkon se rapidně zlepšil. Nepouštěli jsme Chrudim do šancí, zaslouženě jsme vyrovnali a měli další dvě nadějné situace… Podle mě jsme si bod zasloužili. K penaltě se vyjadřovat nebudu, neviděl jsem zákrok přesně. Ale pokutový kop je vždy, když je odpískán, tak asi byl. Přesto jen řeknu, že pro mě byl takový zvláštní. Diváci ale viděli od obou soupeřů kvalitní zápas, a proto si myslím, že do jeho průběhu vstoupil rozhodčí zbytečně.

Musím vám pochválit novou tribunu, je to nádhera. Koukal jsem již minulý týden na video z Benátkami, tak jsem si jí hned všiml. Určitě to oceňují i diváci, vždyť tu bylo podruhé přes pět set lidí, což je pěkné. Fotbal se přece pro diváky hraje a zázemí by k němu asi takhle mělo vypadat."

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Dnešního vítězství je potřeba si cenit, protože soupeř u nás ukázal jednu věc, a to že se každý rok zlepšuje. Představil se ve velmi dobrém světle, má opravdu dobrý mančaft, je nebezpečný vepředu, ale i dozadu, není to žádný den otevřených dveří, a dostat se do něj jednoduše moc nejde. K tomu mají Zápy ve svém středu řadu zkušených hráčů v čele s kapitánem Kalivodou, jejich dnes klíčovým hráčem, který podal výborný výkon. Z toho pohledu si výhry velmi cením.

Když to vezmu od začátku, tak jsme do zápasu vstoupili velmi dobře a někdy do 15. minuty měli tři šance na to vstřelit branku. Pak nám soupeř po jedné standardce utekl a vytvořil si jedinou svoji příležitost prvního poločasu, ale ta byla vyložená a my mohli prohrávat. Nakonec jsme po půli 1:0 vedli a já si o přestávce říkal, že v tom vedru by to mohlo být v pořádku. Ale bohužel. Pak necháme soupeře srovnat, když zůstane nebezpečný hráč v pokutovém území úplně volný. To zkrátka nemůžeme! Bohužel je potřeba si přiznat, že po vyrovnání jsme na patnáct minut vypadli ze hry a byl to opět Kalivoda, který měl další vyloženou šanci a Zápy mohly stav otočit. Tady nás zachránil skvělým zákrokem gólman Lukáš Mrázek. Jinak jsme ale v tu dobu vůbec nehráli a musím říct, že nám v té chvíli chyběla na hřišti nějaká vůdčí osobnost. Přece jen náš tým je dost mladý a neuměl si s nepříznivým vývojem moc poradit. Pak jsme ale dali branku na 2:1 a zase se zvedli. Ono to vypadá, že byla z penalty, ale Ondra Kesner šel do toho odvážně a opravdu byl sražený, takže byla jasná. Pak měl ještě Rybička další jasnou příležitost na navýšení a mohlo být po zápase. Takhle se ale dalo předpokládat, že soupeř v závěru vysune ty své vysoké hráče nahoru a bude to tam nakopávat. A to nikdy nevíte, co se stane. Takže, jak jsem již řekl na začátku, já si vítězství hodně vážím, je potřeba uznat sílu soupeře.

Jinak šlo na můj vkus o zbytečně tvrdé utkání, ale prostě taková ta třetí liga je. Viděl bych ve hře raději více rychlosti, fotbalovosti, než soubojů, loktů a podobně. Ale tak to je a kdo se tomu v ČFL nepřizpůsobí, bude mít velké problémy."

Na závěr je potřeba zmínit, že další utkání čeká na Chrudimské již zítra, ve středu 19. srpna, kdy od 17:00 hodin opět doma hostí v předehrávce 4. kola nováčka soutěže FK Tachov. (rp)