Písek – Chrudim 4:2

Hosté vstoupili do utkání aktivně a vypracovali si několik slibných příležitostí. Bohužel ani hlavička Štěpánka, ani střely Kesnera a Řezníčka či dorážka Vladyky neměly potřebné gólové parametry. Radosti se dočkali až ve 30. minutě, kdy utekl po pravé straně Kesner a jeho centr zakončil hlavou Nadrchal 0:1. O 10 minut později se Písek poprvé vážněji dostal před svatyni Mrázka a hned se radoval z vyrovnání Vedení domácích netrvalo dlouho, ve 44 min. napřáhl z dálky Vácha a vymetl pavučinu Satrapovy branky.

Do druhé půle musel trenér hostí Jirousek vystřídat zraněného Řezníčka, do hry šel Mastík a obrana Chrudimi začala kolabovat. Nejprve po přímém kopu vyrovnal Němec aby o čtyři minuty později Zušťák strhl vedení na stranu Písku. V 74. minutě byl za faul mimo pokutové území vyloučen brankář MFK Mrázek a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Chrudimští sice ještě vrhli všechny své síly do útoku, ale v 85. minutě inkasovali po čtvrté po střele Zahrádky k tyči.

Fakta – branky: 40. a 64. Němec, 69. Zušťák, 85. Zahrádka – 30. Nadrchal, 44. Vácha. Rozhodčí: Kyncl. Bez ŽK. ČK: 0:1 (74. Mrázek). Diváci: 220. Poločas: 1:2. Písek: Satrapa – L. Holub, Basaraba, Němec (92. Zeman), Dolejš (84. Zahrádka), Zušťák (Šťastný), Rendla, Kalášek, Voráček (89. Bakule), Nohava, Šlehofer. Chrudim: Mrázek – Adámek (75. Vostradovský), Radouš, Vodrážka (81. Mastík), Vladyka, Řezníček, Vácha, Štěpánek, Kesner, Nadrchal (70. Kučera), Sixta.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Po prvním poločase jsme vedli pouze o gól, škoda zahozených minimálně tří loženek. Po přestávce se naše hra pokazila a Písek vytěžil z minima maximum."

Zdroj: Youtube

Bohemians – SK Union 3:0

Fakta – branky: 24. z pen. Michal Sedláček, 30. a 43. Štoček. Rozhodčí: Košan. Bez karet. Diváci: 250. Poločas: 3:0. Bohemians: Winter – Neuberg, Šandera, Laštovka, Křeček – Michal Sedláček (84. Trýzna), Volek, Mareš (76. Marek Sedláček), Fikejz (70. Kocourek) – Štoček, Melechovský (84. Hájek). Union: Nguyen – Veselka (82. Haken), Faitl, Gazdík, Rozsévač – Holeček, Žalman (27. Mokošín, 64. Motyčka), Věchet (72. Živnůstka), Janda – Macháček (83. Janouch), Bastin.

Petr Ježek, sekretář Unionu: „Domácí zvítězili zaslouženě. Byli důraznější, rychlejší a hlavně proměnili šance."

Louňovice – Převýšov 3:2

Fakta – branky: 56. Škorvánek, 67. Balšánek, 79. Jeřábek – 9. Kopač, 69. Doležal. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 1:2. Diváci: 207. Poločas: 0:1. Louňovice: Drápela – Procházka, Daňhel,  Balšánek (76. Nikl), Štancl – Rejhon (89. Blažej), Kordiak, Knobloch (86. Micka), Běhounek – Vondráček (76. Medek), Škorvánek (74. Jeřábek). Převýšov: Ottmar – Doležal, Jarkovský, J. Černý (89. Novák), Špidlen (82. Kouřil) – Janoušek (82. Dvořák) – Zorvan (72. Kučera), Kopač – Shejbal, P. Černý (74. Sedláček), Urbanec.

Jan Kraus, trenér Převýšova: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ujali jsme se vedení. Poté jsme si vytvořili několik slibných brejků, ale nevyužili jsme je. Po přestávce jsme inkasovali zbytečné góly ze standardních situací po našem nedůrazu."

Další výsledky – 4. kolo: Chomutov – Vltavín 1:2, Admira – Zápy 1:3, Vyšehrad – Jirny 0:1, Štěchovice – Králův Dvůr 0:0, pen. 5:4, Benešov – Domažlice 2:2, pen. 2:4, Čáslav – Meteor 0:0, pen. 5:6.