U chrudimského Vodojemu se domácí rezerva prosadila dvakrát během jediné minuty a v dramatickém závěru strhla vítězství na svoji stranu. Soupeř to neusnesl a dva jeho hráči uviděli červenou kartu.

Č. Třebová Třemošnice 2:1

Už v 10. minutě přišla rychlá akce domácích, která skončila neúspěšnou střelou Peška, ale o to úspěšnější dorážkou Borka 1:0. Ve 42. minutě se, do té doby zcela neškodní hosté, osmělili a Šebek ze třiceti metrů nakopl vysoký míč, který zapadl pod břevno Křivky 1:1.

Druhá půle přinesla rychlou akci už v 50. minutě, kdy Urbanec předložil před branku hostí ideální balón Peškovi, který ale netrefil prázdnou bránu. V 63. minutě po druhé žluté kartě opustil hřiště hostující Škopek. V 74. minutě Pešek hlavičkou přestřelil prázdnou branku. V 88. minutě trápení ukončil po sérii rohů Štěpán, který se nemýlil 2:1. Hosté se v deseti do konce utkání ještě dvakrát pokusili ohrozit domácí branku, ale Křivka je vychytal.

Holice Hlinsko 3:1

Vedoucí celek tabulky sice vcelku přesvědčivě zvítězil, ale soupeř z Vysočiny bojoval srdnatě. Favorit šel do kabin s dvoubrankovým náskokem, když ve 23. minutě Starý a ve 38. minutě Žák překonali hlineckého brankáře Kopeckého. Hosté ve druhém poločase vykřesali jiskřičku naděje na případný bodový zisk po kontaktním gólu T. Boušky v 66. minutě. Klid lídrovi zajistila třetí trefa do černého, jejímž autorem byl v 78. minutě J. Jedlička.

Chrudim B V. Mýto 3:2

Hosté začali aktivněji a již v páté minutě šli z pokutového kopu do vedení. Tento moment domácí rezervou otřásl a naopak soupeř se dostal herně na koně. MFK se postupně z úvodního šoku vzpamatoval a od 25. minuty si začal vytvářet brankové šance. Bohužel dvě hlavičky Michalce ani akce Koppa gólem neskončily.

Byli to naopak Chrudimští, kteří do druhého poločasu vlétli jako uragán a během jediné minuty otočili skóre ve svůj prospěch. Nejprve v 54. minutě Vávra po centru Merkla vyrovnal, aby v následující minutě proměnil ve vedoucí gól Michalec 2:1. Když v 68. minutě neproměnil stoprocentní tutovku Michalec potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš. Trest přišel v 71. minutě z kopačky Sedláka, který vyrovnal na 2:2. Rezerva se však s bodem nespokojila, chtěla strhnout vítězství na svoji stranu, což se jí podařilo. V 79. minutě byl faulován v šestnáctce Michalec a Merkl z penalty převážil skóre na domácí stranu poměrem 3:2. Vysokomýtští neunesli nepříznivý závěr zápasu, a tak si vysloužili dvě červené karty.

Svitavy H. Městec 2:1

Domácí bez svých brněnských posil podali nevýrazný výkon a hodně si oddechli, že těsně vyhráli. V první půlce se proti dobře bránícímu soupeři těžko prosazovali, navíc hosté z jednoho z protiútoků udeřili a po dorážce Salfického se ve 30. minutě ujali nečekaně vedení. Štěstím pro Svitavy bylo, že Čížek po pěkném vysunutí od Valty „do šatny“ srovnal na 1:1. Ještě, než zazněl poločasový hvizd, trefil Salfický břevno Lampárkovy svatyně.

Po změně stran se čekal velký svitavský nápor, ten ale nepřišel. V 57. minutě Valta parádně zahraným přímým kopem přes zeď otočil na 2:1, ale klid na kopačky domácích to nevneslo. Po akci Hlaváče byli rádi, že míč proletěl těsně vedle levé tyče. Pojistku pak odmítl Jukl, který v jasné pozici překopl, a Svitavy se tak strachovaly o body až do konce utkání. 

(PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL)