V 1.A třídě vyhrála jen Luže

Chrudim – V 1.A třídě se našim zástupcům příliš nedařilo, vyhrála jen Luže, která se tak již propracovala na třetí místo tabulky. Naopak Celtik MFK a Načešice budou mít letos asi pěknou „hoňku". Z tohoto pohledu bude jistě velmi zajímavý jejich sobotní vzájemný zápas v Načešicích.

28.9.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Litomyšl – Načešice 3:1

Branky: 18. Severa, 55. Štoudek, 64. Zeman – 31. Mládek.

Prvních pět minut zápasu byli aktivnější hosté, což vyústilo v zahrání trestného kopu ze slibné pozice, ale Mládek trefil pouze domácí zeď. Po této akcí však převzala otěže zápasu Litomyšl a v 18. minutě ji po chybě Načešic poslal do vedení Severa. O pět minut později zaujal tvrdou střelou David Svoboda, ale netrefil domácí klec. Ve 31. minutě předvedli hosté pohlednou akci, kdy se po pravé straně prodral Filip Jirásek, předložil míč před branku Mládkovi a ten srovnal na poločasových 1:1.
V úvodu druhé části se Mezilesí mohlo radovat podruhé, obrovskou příležitost ale Filip Jirásek spálil. A domácí o chvíli později trestali, nekrytý Štoudek je hlavou poslal znovu do vedení – 2:1. V 65. minutě pak přišlo velké nedorozumění Gajdošíka s Chmelíkem a Zeman pojistil vedení. V posledních dvaceti minutách zápasu měly Načešice ještě velké příležitosti, zejména Levinský, který hlavičkoval míč pouze do břevna. Následnou tečovanou střelu Chmelíka vyškrábl domácí brankář s námahou na roh.

Sestava Mezilesí Načešice: Gajdošík – D. Jirásek, M. Chmelík, Dobrovolný, A. Jirásek – Marek, Mládek, D. Svoboda, Levinský – M. Svoboda, F. Jirásek (73. Kodera).

MFK Chrudim C – Vysoké Mýto B 0:3

Branky: 31. Podmajerský, 37. Kopřiva, 63. Svoboda.

Domácí dostali v tomto utkání lekci z produktivity. Přitom začali utkání mírným tlakem a v 15. a 17. minutě měl dvě šance Tlapák, v koncovce však selhal. A hosté naopak ze dvou příležitostí vstřelili dva góly. Nejdříve Podmajerský ve 31. minutě zužitkoval centr na brankové území a za šest minut dorazil Kopřiva střelu Motla. Ve druhém poločase převážila rezerva Vysokého Mýta iniciativu na svoji stranu a držela nabyté vedení. V 63. minutě se pak dostal za obranu Celtiku Svoboda a pečetil soupeřovu výhru. Domácím se nedařila kombinace, hráli naivně a zkušený soupeř jim moc příležitostí nedovolil. Přesto se do gólovky dostal Havránek, ale jeho hlavička mířila nad branku a střelu Netušila vyrazil brankář Simon. V závěru měl tutovku ještě Kratochvíl, ale ani on již sedícího gólmana nepřekonal.

Sestava MFK Chrudim C: Kudláček – Pejcha, Šprongl (71. Zjevík), Holeček (55. Netušil), Jindrák – Stránský (46. Pekař), Kratochvíl, Svoboda (46. Pilař), Jindrák, Holub – Tlapák (58. Havránek).

Luže – Zámrsk 1:0

Branka: 18. L. Merkl.

O vítězství rozhodla první šance domácích v 18. minutě, kdy se k odraženému míči dostal na velkém vápně Lukáš Merkl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté se ve druhém poločase marně snažili o vyrovnání, naopak domácí Luže hrozila z brejkových situací, ale šance, které si vytvořila, nedokázala proměnit. Nakonec se z těsného vítězství mohli radovat domácí, byť se dá říci, že utkání bylo vyrovnané.

Sestava TJ Luže: Schmeiser – Roubínek, Stoklasa, Mužíček, Karal – O. Merkl, Harenčák (78. Kopecký), Fidler, Naď (64. J. Kapitola) – M. Kapitola, L. Merkl.

Libišany – Heřmanův Městec 3:1

Branky: 16. Kučera, 44. Klement, 54. Brož – 25. Řehák.

Domácí nováček potvrdil svoji kvalitu, Jiskra mu ale byla vyrovnaným soupeřem. Bohužel se dopustila několika chyb, které takto zkušený soupeř bez milosti trestal. Hosté přijeli s velmi defenzivní taktikou, takže míč byl povětšinou na kopačkách Libišanských, kteří se také dostali v 16. minutě zásluhou Kučery do vedení. Z něho se však radovali jen devět minut, když první šanci Heřmanova Městce přetavil ve vyrovnání Řehák. Ve 40. minutě nastřelil Kaufman tyč, těsně před přestávkou ale již zužitkoval závar v brankovišti Klement. V 54. minutě pak upravil na konečných 3:1 krásným „angličanem" o tyč Brož. Jiskra se v závěru snažila o korekci, dvě její velké šance však zneškodnil zkušený domácí gólman David Šimon.

Sestava Jiskry Heřmanův Městec: Zrůst st. – Zrůst ml., Čáp, Tiler, Straka – Hlaváč, D. Salfický, Mach, D. Jablečník – Tlapák (66. Dostál), Řehák (66. Ilko). (rp, dom)

Další výsledky

Staré Hradiště – Dolní Újezd 0:0, pen. 3:4. Horní Jelení – Ústí n. O. B 2:3 (1:1). Branky: Michálek, Šimek – Souček, Bárta, Ráb. Pardubičky – Pomezí 2:2 (1:1), pen. 4:2. Branky: Krejčí, Mráz z pen. – Leinweber, Krajíček.

1. Libišany  7 6 1 0 0 27:7  20
2. Litomyšl  7 5 0 1 1 18:9  16
3. Luže  7 5 0 0 2 14:9  15
4. Staré Hradiště  7 4 0 2 1 12:8  14
5. Ústí nad Orlicí B  7 4 0 1 2 15:14 13
6. Pardubičky 7 3 1 1 2 14:13 12
7. Vysoké Mýto B 7 3 1 0 3 15:14 11
8. Heřm. Městec  7 3 0 1 3 16:11 10