Také proto řídící fotbalová komise FAČRu „zbourala" dohodu obou klubů na změně termínu, když se zápas měl odehrát v pátek v podvečer. Prý se dle regulérnosti soutěže musí všechny zápasy týmů „namočených" do sestupových vod odehrát v jednotný čas.

Chrudimský kouč Pavel Jirousek také začal krátké předzápasové povídání na toto téma: „Předně musím říct, že jsme zklamaní z přístupu FAČRu. My se se soupeřem dohodneme na změně termínu na pátek, v Praze nám to schválí a o dva dny později nám to zase zruší a zápas vrátí na neděli. To je podle mého názoru, a to to řeknu slušně, dosti necitlivé. Hrát poslední utkání sezony v neděli v pět je podle mě špatně. Ale odborníci jsou v Praze a nám nezbývá než to respektovat.

Zkrátka střetnutí se odehraje v neděli 14. června v 17:00 hodin a náš kádr bude až na Tomáše Váchu, který se v sobotu žení, a zraněného Radima Holuba kompletní a z toho vyplyne sestava. Je nám jasné, že Čáslavi jde o záchranu i to, že její výkony doma a venku jsou diametrálně rozlišné. Na vlastním hřišti dokázala porazit silné týmy jako Domažlice, Vltavín, teď naposledy Jirny. Údajně prý tam ale nemají kvalitní terén, když měli problémy se zavlažováním a trávník jim nějak vyschl. Musí hrát na vítězství a tlačit se do nás, což by měla být naše výhoda. Na nás naopak žádný tlak vyvíjen není, jsme v klidné pozici, tak by to náš mladý celek měl zvládnout." (rp)