Skupina A:
GJR Chrudim – SOU Obchodu a služeb Chrudim 3:0
SOU Obchodu a služeb Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim U-19 0:5
SŠ Bohemia Chrudim U-19 – GJR Chrudim 1:1

O prvenství lyceistů rozhodlo lepší skóre z utkání s „integrovkou". V přímém boji o postup do finále si favorit vypracoval více vyložených šancí a zaslouženě vedl. Gymnazisté v závěru vyrovnali, k dalšímu ataku jim už ale chyběl čas.

Skupina B:
SPSŠ Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim U-16 0:0
SŠ Bohemia Chrudim U-16 – Obchodní akademie Chrudim 0:6
Obchodní akademie Chrudim – SPSŠ Chrudim 1:1

„Průmyslováci" zejména v úvodu prvního utkání s mladíky z lycea neproměnili celou řadu šancí a ztracené body jim chyběly při cestě do finále. „Obchodka" ve svém prvním zápase s přehledem přejela „Bohemku", do finále ale proklouzla až v závěru utkání s průmyslovkou, kdy velice šťastně vyrovnala.

Finále:
Obchodní akademie Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim U-19 0:0, na PK 4:1

Nikdo z finalistů nechtěl udělat chybu, a tak příliš šancí k vidění nebylo. Zápas tak mohl rozhodnout lyceista Kulhavý, který se v samém závěru řítil sám na brankáře Gregovského, ten se však stal rozdílovým hráčem svého mužstva, a to i při následném penaltovém rozstřelu.

Jaromír Pecina, ředitel, trenér: „Turnaje se zúčastnili prakticky všichni registrovaní hráči chrudimských středních škol, takže i přes nevlídné počasí měl solidní úroveň a potažmo i dramatičnost. Bohužel naše mise, korunovaná pěti finálovými účastmi v Praze Na Julisce a třemi tituly v řadě (2014, 2015, 2016), je u konce. Přesto považuji naše předchozí úspěchy za zcela mimořádné a jsem rád, že jsme si je mohli vychutnat a užít. Brankář Jan Stejskal (má všechny tři tituly) to dotáhl na vysokou školu i do prvoligového fotbalu. Zažili jsme krásné příběhy a je na co vzpomínat. Náš dnešní finálový soupeř šel do rozhodujícího utkání s obrovskou koncentrací a soustředěním a v závěrečném rozstřelu nás zcela deklasoval. Náš, pro tento ročník, nový tým se mi zdál unavený, v rozhodujících momentech jsme neměli sílu a kvalitu, která by nás posunula dál. (rp)