Trenér Pavel Jirousek byl po utkání se Žďárem nad Sázavou (účastník divize D) s předvedeným výkonem svých svěřenců spokojen. „Ještě ale musíme zapracovat na koncovce, z osmi gólových šancí jsme proměnili pouze dvě,“ přiznává Jirousek. A právě dvě úspěšné trefy v síti soupeře měli na starosti dvě nové tváře v kádru nováčka. V případě Romana Michalce spíš „staronové“, protože tohot hráče mohli před sloučením SK a AFK Chrudim vídat fanoušci v dresu obou týmů. Na podzim nastupoval za AFK Chrudim, na jaře potom hostoval U Vodojemu.

Druhou posilou je Tomáš Dostálek, který do Chrudimi putoval na hostování z Liberce a hned se u nového zaměstnavatele stihl uvést první trefou. Kromě Dostálka měl MFK zájem i o mladého libereckého fotbalistu Ondřeje Kesnera. Ten se měl původně do přípravy zapojit původně jen na zkoušku, zjevně ale trenéra Jirouska přesvědčil o svých kvalitách. „Už jsme se s Libercem dohodli na jeho hostování,“ informuje Jirousek.

Trenér se naopak bude muset obejít bez dalšího mladého talentu. Tomáš Malinský zaujal svými výbornými jarními výkony v dresu AFK Chrudim prvoligový Hradec. Na testech uspěl a kluby se dohodly, a tak mu k cestě do Gambrinus ligy chybí jen podpis na smlouvě. „Teď už bude na něm, jak se dokáže prosadit,“ komentoval přestup Malínského Pavel Jirousek.

Tomu naštěstí ztráta nadějného mladíka vrásky dělat nemusí. Ještě pod hlavičkou AFK Chrudim se mohl klub pochlubit výbornou prací s mládeží, i díky tomu může Jirousek sázet právě na vlastní klubové odchovance namísto drahých posil. I v tomto roce byla proto do širšího kárdu zařazena trojice šikovných dorostenců a postupná generační výměna v týmu se zatím Jirouskovi daří. Uvidíme, jak se dravé mládí v nové sezoně prosadí vedle zkušených mazáků Holuba, Vladyky a dalších.