V krajském přeboru se proti sobě v Třemošnici postaví domácí mužstvo s rezerva MFK Chrudim. Hosté by neradi zopakovali zaváhání z minulého kola v Žamberku, ale Třemošnice naposledy v neděli v Hlinsku ukázala, že na favority umí zahrát. Doma ji navíc bude za body hnát výborná divácká kulisa.

Hned na dvě derby se potom mohou těšit fotbaloví příznivci v I. A třídě, kde se utkají Načešice se Slatiňany a chrudimský Celtik s hlineckou rezervou. Papírové předpoklady v obou utkáních favorizují domácí, přesto se ani tady nedá vyloučit nějaké překvapení.

Nejnapínavější souboj se nejspíš odehraje v rámci I. B třídy na hřišti lídra tabulky v Luži, kam míří druhé Nasavrky. Hosté jsou nabuzeni vysokou domácí výhrou s Kameničkami, domácí zase v minulém kole přivezli body z Přelouče a sedmibodový náskok v čele budou jistě chtít udržet. O možnosti pro fotbalové fanoušky, jak si zpestřit „volební" prodloužený víkend, je tedy v tomto kole rozhodně postaráno.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Třemošnice - MFK Chrudim B

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Pevně věříme, že forma mužstva nezmizí a s chrudimskou „juniorkou" uhrajeme příznivý výsledek. Téměř nečekaně jsme si dovezli tři body z Hlinska, tak by bylo špatné nepotvrdit je i doma. Mužstvo pana Teplého hraje běhavý a rychlý fotbal, což musíme nějak eliminovat. Jsou to samí mladíci a ze své zkušenosti vím, že proti těm se nehraje nikdy dobře. Hodně bude záležet na prvním vstřeleném gólu. Dnes již víme, že nebudeme kompletní, a je zcela možné, že se střetne na hřišti několik stejně starých mladíků ročníků „90" a výše. Doufám, že po zlepšených výkonech dorazí i nějaká početnější návštěva. No a o našich fantastických „fans" ani nepochybuji. Doprovázejí mužstvo na každý zápas a za to jim dík. V Hlinsku byli hodně slyšet."

Martin Škrha, vedoucí mužstva MFK Chrudim B: „Jedeme na hřiště jedenáctého týmu krajského přeboru, přijímáme roli papírového favorita a chtěli bychom bodovat naplno. Uvidíme, jak k zápasu přistoupí domácí. Doufám, že konečně najdeme střeleckou mušku a odvezeme si z Třemošnice tři body."

H. Městec - Lanškroun

Martin Volejník, vedoucí mužstva Jiskra Heřmanův Městec: „Čeká nás další těžký zápas o šest bodů. Budeme se snažit udržet na vítězné vlně a soupeře z Lanškrouna porazit."

Hlinsko - D. Újezd

Miroslav Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko: „Hrajeme druhé utkání zase doma, když v prvním jsme body přenechali hostům. Našemu druhému soupeři se v poslední době vcelku daří, ale my máme co napravovat."

I. A TŘÍDA

St. Hradiště - Prosetín

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín: „V sobotu zajíždíme na hřiště mužstva, které po dobrém vstupu do soutěže teď trochu ztrácí body a propadá se tabulkou. My ztrácíme body setrvale od prvního kola, proto by nebylo od věci na této sinusoidě vyrazit zase trochu nahoru."

Načešice - Slatiňany

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Čeká nás těžký soupeř, který předvádí výsledkově nestabilní výkony. U nás bude záležet na tom, zda se uzdraví někteří klíčoví hráči. V tomto derby bychom nechtěli prohrát, abychom napravili minulý výpadek z Přelouče, kde jsme body nezískali."

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Po nešťastné prohře s rezervou České Třebové zajíždíme k okresnímu derby do Načešic. Domácí jsou favoritem, což vyplývá i z postavení v tabulce. Navíc se nám na ně dlouhodobě v jejich prostředí nedaří ať už to bylo v I.B nebo v I.A třídě. Ale chceme jim jejich roli maximálně znepříjemnit. Zvláště proto, že už je to pro nás na podzim poslední utkání, kde něco můžeme získat do tabulky pravdy, kde jsme se posledním zápasem propadli do mírného mínusu. Naší malou výhodou bude, že do sestavy už mohou naskočit po třízápasové absenci „hříšníci" Kopecký s Trňákem, kteří by měli naši hru určitě zkvalitnit. Na co to bude stačit, to ukáže až samotný zápas.

MFK Chrudim C - Hlinsko B

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Čeká nás poslední podzimní derby s hlineckou rezervou, které se hraje netradičně v neděli dopoledne od 10:15 hodin. Soupeř má v kádru řadu zkušených hráčů a v poslední době pravidelně bodoval v utkáních s týmy z čela tabulky. Pokud chceme uspět a plně bodovat, musíme podat kvalitní týmový výkon."

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Po bodíku, který jsme získali s Horním Jelením, zajíždíme k dalšímu kvalitnímu soupeři. Kádr je stejný, uvidíme, jak se bude vyvíjet stav zraněných hráčů."

I. B TŘÍDA

Chroustovice - Sezemice

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Z minulého kola v Zámrsku máme dost zraněných. Jak to s nimi dopadne, ukáže páteční trénink. U dvou si léčení vyžádá delší čas. A to musíme věřit, že se nepřidají další. Jaké mužstvo v sobotu nastoupí, zatím netušíme."

Kameničky - V. Mýto B

Petr Zavřel, vedoucí mužstva FK Kameničky: „Až na hřišti se pozná, jak se mančaft vzpamatoval z nasavrckého debaklu. Výši porážky jsme si zavinili individuálními chybami, pokud tyto problémy odstraníme, měli bychom v posledním domácím utkání plně bodovat a odčinit tak vysokou porážku."

Luže - Nasavrky

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „V neděli přivítáme v netradičním čase od 12:00 hodin mužstvo Nasavrk. Na tento zápas zápas budeme připraveni. Víme, že hosté mají z posledních zápasů dobré výsledky, proto očekáváme vyrovnaný zápas. Naše mužstvo by mělo být po dlouhé době kompletní, včetně Kopeckého, proto věříme v úspěch v tomto utkání."

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky: „Na souboj prvního s druhým se moc těšíme. Nemáme co ztratit a každý případný bodový zisk bude pro nás úspěchem. Chtěli bychom proti prvnímu podat výkon, který by přispěl k dobré úrovni zápasu. Samozřejmě víme, že to bude hodně těžké proti tak silnému a zkušenému soupeři."

PAVLA JANOUŠKOVÁ, JAROMÍR DOLEŽAL