Žamberku pokazil radost Netušil…

MFK Chrudim B - Žamberk 1:1, na penalty 6:5

Utkání začalo ofenzivou domácí rezervy a hned ve druhé minutě měl možnost skórovat Žalud, bohužel pro Chrudimské ale osamocený před brankářem Martinovským mířil nad. Pak drželi Emefkáči míč a snažili se postupnými útoky rozbít organizovaný val hostí, několik nadějných příležitostí však ke změně stavu nevedlo. Soupeř dobře bránil a vyrážel do brejkových situací, které ale pozorná obrana domácích příliš nedovolila. Jenže ve 41. minutě chyboval u postranní čáry Malinský, následoval rychlý kontr a Tlapákova špatná „malá domů", tu vystihl Hrubý a nadvakrát překonal gólmana Vostradovského. Do druhé půle vstoupili Chrudimští znovu aktivně a snažili se o vyrovnání. Hosté převážně bránili, ale na pozornou defenzivu Žamberka nevyzrál jak Opina, který mířil v dobré pozici do břevna, tak ani Meduna, jehož hlavičku stačil Martinovský zneškodnit. S přibývajícím časem tlak MFK ještě sílil a v 88. minutě se dočkal zaslouženého zúročení, když Netušil z hranice šestnáctky vyrovnal na 1:1. Následoval penaltový rozstřel, v němž byli úspěšní domácí, a to v poměru 6:5, čímž si tak připsali do tabulky druhý plusový bodík.

Fakta - branky: 88. Netušil - 41. Hrubý. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Chrudim B: Vostradovský Jindrák, Krčál, Tlapák, Holík (72. Netušil), Lacman Malinský, Opina, Žalud, Meduna Zrůst (60. Kroutil). Žamberk: Martinovský J. Kotyza, Franke, Drapač, Hrabík Kos, Kočí (62. Jírů), Hrubý, P. Huška (90. J. Huška) Trnka, T. Kotyza.

Třemošnice - Česká Třebová 0:1

Branka: 40. Urbanec.

Domácím se nepodařilo brankově navázat na výkon ze středečního vítězství nad Chocní. Od počátku bylo zřejmé, že do Třemošnice přijelo kvalitní mužstvo. Hráči Třebové byli rychlostně dobře vybaveni a také skvěle pracovali s míčem. Nicméně po úvodní desetiminutovce se hra vyrovnala a hráči ŽSK začali hrozit. Nejblíže ke vstřelení branky měl ve 12. minutě Menšík, který postupoval sám na brankáře Bártu, ovšem jeho včasné vyběhnutí zmenšilo domácímu útočníku střelecký úhel a on poslal míč těsně mimo tři tyče. Hosté byli nebezpeční hlavně ze standardních situací, například ve 35. minutě. O pět minut později se dostal za záda domácí obrany po pravé straně Pešek, prudce nacentroval před branku a nikým neatakovaný Urbanec si s přihrávkou lehce poradil. Ve druhé půli se Třemošničtí snažili, byli více na míči, ovšem střely Petra či Kvíčaly se za záda výborného Bárty nedostaly. V závěru, kdy již hráli domácí vabank na tři útočníky, naopak zahrozila Třebová a ještě spálila dvě slibné šance.

Fakta - branka: 40. Urbanec. Rozhodčí: Bednář (Letohrad). ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Třemošnice: Auersvald Petr, Kunášek (78. Hejcman), Culek, Kalina M. Šindelář (70. Filip), J. Vančura, O. Vančura, P. Šindelář (59. Kvíčala) Forman, Menšík. Česká Třebová: Bárta Kubásek, Novotný, Hašek, Rataj Čikl (28. Bočkaj), Grepl, Zahálka, Müller Pešek (80. Kovář), Urbanec (89. Trčka).

Moravany - Slatiňany 1:1, penalty 9:8

Fakta - branky: 25. Poláček - 42. Slováček. Rozhodčí: Bednář (Letohrad). ŽK: 3:0. Diváci: 180. Poločas: 1:1. Moravany: B. Branda Sokol, J. Lukas, Záleský, M. Lukas, J. Branda (65. Pištora) Knotek, Hurta (89. Smejkal), R. Hynek, Novák Poláček. Slatiňany: Žďánský Kudrnka (59. Malý), Chvojka, Málek, Beneš (71. Skála) Trňák (77. Mihulka), Vladyka, Koudelka, Pokorný (65. Koblasa), Slováček Kopecký.

Svitavy - Hlinsko 3:0

Fakta - branky: 26., 53. a 64. Frolo. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek Novák, Ptáček, Czehowský, D. Jukl Bartoš, Chlup (85. Čonka), Čížek, Veselský (71. Válek) Ovad (88. Kala), Frolo (75. Filip). Hlinsko: Kopecký Volf, Vukliševič, L. Cach, M. Pelikán (83. Vymetal) D. Pelikán, Vanžura, Dostál, Cepl (66. Zach), Nevole Mayer (78. A. Cach).

Choceň - Holice 2:4

Fakta branky: 49. a 74. Myšák - 19. a 30. Václavek, 36. a 47. T. Jedlička. Rozhodčí: Jačisko (Lanškroun). ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 0:3. Choceň: Gerčák Baborák, Eisner, David, Krejza (79. Šafek) Novotný, A. Kopecký (70. Sklenář), Smola, O. Kopecký Myšák, Šabata. Holice: Hlavatý Chvála, Ručka, Hanč, Tláskal Klouček (88. Lát), J. Jedlička, Kopřiva, Fotul (65. Velinský) Václavek (72. Musil), T. Jedlička.

Pardubice B - Přelouč 1:1, penalty 5:4

Fakta branky: 90. Jirásek - 73. vlastní. Rozhodčí: Komínek (Lanškroun). ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (56. Hanáček). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pardubice B: Ptáček Molek, Mandutz, Matějka, F. Pánek D. Pánek, Prokopec, Kovář, Kayamba Valenta, Jirásek. Přelouč: Konvalina Kačírek, Hladík, Ulrych, Machačný Pištora, Novák (26. Rokyta), Hanáček, Kosek (84. Linhart) Vančura, Klas (50. Hataš, 87. Koch).

Polička - Letohrad B 1:0

Fakta - branka: 40. Stejskal. Rozhodčí: Havránek (Orel). ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (86. Jílek). Diváci: 70. Poločas: 1:0. Polička: Slaný Klein, Jílek, Štěrba, Mužík Poul, Andrle (67. Kučera), R. Netolický (88. Bureš), Navrátil Kovář, Stejskal. Letohrad B: Satoria Pačínek, Janoušek, Zach (30. Černohous), Stejskal Dvořáček, Krejčí, Pokorný, Švercl Procházka (79. Svoboda), Slodičák.

Lanškroun - M. Třebová 2:1

Fakta - branky: 75. Fait, 89. Novák - 39. Masopust. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 1:O. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Lanškroun: Wendlig Stasiowski, Popelář, Šilar, Karlík Jung, Novák, Smrkal, Savych Knápek, Hostovský (46. Fait). Moravská Třebová: Vykydal Marek, Strouhal, Novák, Rázl Škranc (27. Vlk), Nováček, Dokoupil, Mikšánek Polák, Masopust.