Chrudim - Sokolov 3:2 (1:2)

Branky: 23. a 87. Vašulín, 72. Kopecký 13. Lattisch, 29. Kalina.

Lepší vstup do utkání měli hosté a v 11. minutě šli zaslouženě do vedení brankou Kaliny 0:1.

Ve 23. minutě pak nedokázali v další superšanci dostat míč do odkryté branky a zafungovalo klasické pravidlo nedáš dostaneš. K míči se dostali domácí a po následujícím protiútoku vyrovnal Vašulín 1:1. Po této brance se hra vyrovnala.

Ve 32. minutě ukázali hosté opět svoji útočnou sílu, Kalina sice nedokázal úplně dobře zpracovat prudkou přihrávku na vápno, ten se však odrazil k Lattischovi a ten zpoza vápna pohotově opět dostal hosty do vedení 1:2.

Když v závěru poločasu hostující brankář vyškrábl z brankové čáry pokus Rožka, odcházeli domácí do kabin s jednobrankovým mankem.

Druhý poločas začal šancí domácího Kliky, jemuž samostatnou akci brankář vytěsnil na roh. Domácí měli v této fázi hry více ze hry, dostávali se do šancí, ale bez patřičného zakončení. Nebezpečná byla snad jen střela Vašulína v 63. minutě, kterou hostující brankář vyrazil opět jen na rohový kop.

Zasloužené vyrovnání přišlo v 72. minutě, když domácí vybojovali míč ve středu hřiště, Hájek vysunul Kopeckého, který utekl obráncům a vyrovnal 2:2. Následovala silná desetiminutovka hostů, kteří chtěli získat všechny body. Tím však otevírali zadní vrátka, kterých málem využil Kopecký v 80. minutě, ale ve skluzu nedokázal překonat hostujícího brankáře.

Rozhodnutí padlo v 86. minutě, když ve vápně našel Škeřík Vašulína a ten prudkou ranou dostal poprvé domácí do vedení 3:2.

V závěru ještě hosté vytvořili před brankou domácích několik nebezpečných závarů, které následovaly vesměs po standardních situacích, ale brankové zakončení jim již obrana neumožnila a tak důležité tři body zůstaly v Chrudimi.

Milan Svoboda, trenér Chrudimi: „Čekali jsme těžké utkání, což se potvrdilo. Hosté mají útočně laděný tým s kanonýry Kalinou a zejména Lattischem, kterým připravuje šance nejlepší jejich hráč Vokáč. I přes přípravu na toto trio, nám v prvním poločase dali dvě branky a zaslouženě vedli. Do druhé půle jsme se více zaměřili na střed pole, navíc se výkon kluků o hodně zlepšil v mezihře, získali jsme herní převahu a tu nakonec dokázali přetavit v branky a důležité a cenné vítězství."

Chrudim: Gregovský - Linhart, Matyáš, Zikmunda, Škeřík - Hájek Pekař (46. Klika), Rožek, Friček (80. L. Švec) - Kopecký, Vašulín (87. Pilař).