Jiří Hruška, trenér FK TJ Štěchovice: „K tomu mohu říci jen jedno takový je fotbal! Před týdnem jsme tu porazili 6:0 Brozany, které sice nemají takovou kvalitu jako Chrudim, ale také hrozily a za stavu 1:0 chytil Sňozík jednu jejich tutovku. Pak se nám podařilo vstřelit druhý gól a začalo nám to tam padat. Bohužel dnes to byl úplně jiný zápas. Míč se nám odrážel od tyče, skákal po lajně, brankářovi do ruky, ale do sítě nespadl… Přesto musím vzdát svým svěřencům absolutorium, hráli výborně. Hostující tým, který patří k absolutní špičce České fotbalové ligy, jsme ve druhé půli přehrávali, předváděli pěkné akce zleva, zprava, centry, prostě vše, co fotbal má přinášet. Tedy až na tu koncovku. A jak to tak bývá, soupeř po vráceném míči nakopl balón dopředu, propadlo to tam a nakonec se odrazil do branky. Jak jsem říkal, takový je fotbal a já blahopřeji Chrudimi k vítězství. Má opravdu výborný mančaft a určitě bude bojovat o příčky nejvyšší.

V příštím kole čeká tým Štěchovic rezerva Táborska, já si ale po tom, co zde po zápase předvedli diváci a lidi kolem fotbalu nejsem jistý, zda tu chci dál pokračovat!"

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Spokojenost se třemi body musí být stoprocentní, protože naše hra tomuto zisku neodpovídala. První poločas byl vyrovnaný, oba týmy začaly opatrně a šance se skoro nerodily. Po změně stran ale, a to je potřeba si přiznat, nás domácí přehrávali a vytvářeli si závary. My jsme je někdy i se štěstím ubránili a museli bychom být spokojeni i s jedním bodem, na který už jsme si v závěru mysleli. Ale tak to někdy ve fotbale chodí. Při posledního útoku v sobě sebral sílu Honza Luptovský, udělal šedesátimetrový sprint a odcentroval míč do vápna. Domácí jej sice odvrátili, ale na naše kopačky a nakonec skončil tečovaný v brance. Určitě se jedná o šťastné vítězství, za které musíme být rádi. Jinak ale naše hra nebyla dobrá, ani směrem dopředu, ani dozadu, a mě se vůbec nelíbila. Zkrátka šťastné body.

V sobotu zajíždíme k dalšímu zápasu do Králova Dvora, kde nyní těží z výborné práce Příbrami, jejíž jsou farmou. Dělají to tam teď moc dobře, skoro nedostávají branky a je hrozně těžké se do nich dostat. Myslím, že to bude jeden z týmů, který bude v tabulce hodně nahoře. Pokud tam chceme pomýšlet na bodový zisk, musíme ve svém výkonu výrazně přidat." (rp)