St. Mateřov - Hlinsko 4:2 (1:0)

Branky: 13., 63. a 88. Škrábková, 67. Knappeová 48. Závišková (pen), 55. Sedláková.

Do vedení se sice dostali po čtvrt hodině hry domácí, ale jinak se jednalo o vyrovnané střetnutí. Krátce po změně stran srovnala stav z jasné penalty Závišková a v 55. minutě dokonce poslala celek z Vysočiny do vedení 1:2 Sedláková, když se prosadila ve skrumáži po rohovém kopu. Utkání se lámalo v 63. minutě, kdy nejprve běžela Kubíčková sama na gólmanku Mateřova, ta jí ale střelu vytáhla na roh. A po jeho rozehrání se povedl domácím brejk, z něhož Škrábková vyrovnala. Navíc hned za čtyři minuty vymetla parádní ranou z rohu velkého vápna šibenici Knappeová (3:2). V samém závěru, kdy už Hlinsko hrálo vabank, přidal Mateřov ještě čtvrtý gól.

Sestava FC Hlinsko: Paulusová A. Jehličková, Nováková, Jůnová, Sedláková Závišková, Kubíčková, Netolická, Kembická Fanarová, Menclová.

Zdeněk Volf, trenér FC Hlinsko: „První kolo soutěže nám přineslo extrém, když jsme měli problémy se sestavou a k utkání odjeli pouze s jedenácti hráčkami. Výrazně scházela zejména v obraně Paseková, která se zranila minulý týden. Nastoupivší děvčata sice nehrála špatně, ale když vám na trávníku schází celkově sedm lidí, z toho tři, čtyři ze základu, musí to být na hře týmu znát.

Další utkání nás čeká v sobotu v Kutné Hoře a nastoupit by už měly dvě posily z Pardubic, jmenovitě Špačková a Musilová, které k nám přichází na hostování. Doufám, že i díky tomu již na nějaký bodový zisk dosáhneme." (rp)