Mladším dorostencům místního MFK se podařil husarský kousek, když s náskokem devíti bodů vyhráli skupinu B České ligy dorostu U17 pro hráče ročníku narození 1997 a mladší. A to je určitě pádný důvod požádat o krátké zhodnocení veleúspěšné sezony jejich trenéra Milana Svobodu.

„Do přípravy nastoupilo celkem 27 fotbalistů, aby byl po měsíci kádr zúžen na 18 hráčů v poli a dva brankáře. O síle našeho výběru leccos naznačovala už příprava, v jejímž rámci jsme postoupili v Memoriálu Vlastimila Marečka, což je jakási obdoba Českého poháru mladšího dorostu, mezi 16 nejlepších týmů v republice. Mimo jiné jsme v základní skupině vyřadili pozdějšího Mistra Moravy a Slezska Vysočinu Jihlava, a také našeho tradičního rivala FK Pardubice. Bohužel pod vlivem úspěchu nám úvod mistrovské soutěže nevyšel a po třech kolech nám patřila se třemi body až desátá příčka tabulky. Jako velmi důležitá se ukázala výhra v 5. kole na Dukle, která nastartovala šňůru výher, jež se protáhla krom dvou remíz (ve Svitavách a na Meteoru Praha) až do konce sezony. I díky tomu jsme mohli slavit titul již tři kola před koncem soutěže. Za zmínku určitě také stojí, že jsme během sezony neztratili ani jediný bod v domácím prostředí.

Memoriál Vlastimila Marečka

Samostatnou kapitolou je pak naše účinkování v semifinálové skupině již zmíněného Memoriálu Vlastimila Marečka. Sehráli jsme zde šest zápasů, v nichž jsme porazili Liberec a Slavii a podlehli Olomouci, Mladé Boleslavi, Teplicím a Ostravě. V konfrontaci s absolutní republikovou špičkou této kategorie jsme rozhodně obstáli, a to jak ve fyzické, technické i taktické připravenosti. Navíc nabyté sebevědomí a zkušenosti dokázali hráči prodat v mistrovské soutěži.

Jsem na kluky hrdý

Titul Mistra ligy se nezískává každý den a pro klub je určitě velmi cenný. Mě ale ještě více těší, že v 17členném kádru, který nakonec sezonu dohrál, je hned osm kluků, kteří u nás v MFK začínali v přípravce, další tu jsou pak od mladších žáků. S týmem byla doslova radost pracovat, například tréninková docházka byla za celou sezonu neuvěřitelných 90 procent! Nakonec mi nezbývá než popřát těm, kteří přecházejí do kategorie U19, aby se jim nadále dařilo nejen na hřišti, ale i ve škole, aby jim vydrželo zdraví a mohli pokračovat v rozvoji svých schopností a dovedností."

Mladší dorostenci MFK Chrudim kategorie U17.

Na závěr uveďme několik statistických údajů: 
V sezoně 2013/14 odehrálo mužstvo 26 mistrovských zápasů s bilancí 22 výher, 2 remíz a 2 porážek při celkovém skóre 103:26.
Nejlepším střelcem týmu byl Patrik Tlapák, následován Tomášem Kalasem, Josefem Stránským a Adamem Zavřelem, nejvíce gólových asistencí si připsal Pepa Stránský.

RADEK PECINA