Stolany – Horní Ředice 1:3, nedohráno!

Branky: 38. Dostál – 45. Dědič, 54. Dujsík, 72. Březina.

V prvním poločase se jednalo o poměrně vyrovnané utkání, ve kterém se Stolany ujaly ve 38. minutě vedení krásnou střelou Dostála z hranice velkého vápna. Těsně před přestávkou ale hostující Dědič křížnou ranou vyrovnal. Po změně stran se však začaly dít na trávníku věci neskutečné. Nejprve v 54. minutě pomezní rozhodčí neodmával metrový ofsajd a Ředice z toho šly do vedení 2:1. Za dvacet minut zaslouženě přidaly třetí gól Březinou. A pak přišla 82. minuta a v ní velký problém hlavního rozhodčího Čapka. Odpískal totiž faul domácího kapitána Hluchníka, pak se běžel poradit s pomezním a po špatném rozhodnutí udělil Hluchníkovi druhou žlutou kartu a vyloučil jej. Jenže se dopustil omylu, když hráč ještě žádnou kartu neviděl a tím pádem být vyloučen neměl. V nastalé strkanici ještě rozhodčí vyloučil domácího Váchu, za urážky. Dohady a strkanice však pokračovaly. Stolanští se cítili být neprávem poškozeni, což nakonec vyvrcholilo tím, že Růžička do rozhodčího Čapka strčil, ten upadl a nemohlo následovat nic jiného než inzultace a ukončení zápasu. Toto vše sledoval delegát Gála, takže bude mít na DK jistě co vyprávět.

Přitom hráči ani diváci mezi sebou neměli vůbec žádný konflikt, fotbal byl pěkný, hosté fotbalově mírně lepší, ale dle domácích se na celém incidentu podepsal hlavní i pomezní rozhodčí!

Sestava SK Stolany: Tomáš – Růžička, Hluchník, Novotný, Ceral – Kuchta, Fríbl, Ždímal (58. Hýl), Vávra – Dostál, Vácha.

Dobříkov – Chroustovice 6:2

Branky: Ševčík 4, Vaněk 2 – Komárek, Tomášek.

U hostujícího celku skončil v týdnu trenér Josef Hruša, a to na vlastní žádost, protože prý nebyl spokojen s tréninkovou morálkou. Tým proto vedl do prestižního derby 77letý sekretář Jaroslav Bečička, a Chroustovičtí jej začali na výbornou, když se již ve druhé minutě ujali vedení Komárkem. Pak se ale začal rozehrávat domácí favorit a na konci první půlhodiny v rozmezí tří minut otočil stav dvěma góly Vaněk. Střetnutí však mělo jiného hrdinu. Stal se jím Zdeněk Ševčík, který vstřelil nejprve branku těsně před přestávku, aby si to s nástupem do druhé půle zopakoval (4:1). A zřejmě se mu to zalíbilo natolik, že v 66. a 71. minutě ještě dvakrát rozvlnil síť za nešťastným hostujícím brankářem Tučkem, přičemž poslední gól byl z penalty. Hořkost a zklamání Chroustovic nenapravila ani v 84. minutě drobná korekce Tomáška.

Sestava SK Chroustovice: Tuček – Dvořák, Mazánek (36. Matucha), Štech, Krejbich – Herman, Tomášek, Daněk, Lebeda – Komárek, Demeter.

Proseč – Sruby 2:1

Branky: 17. Z. Marek, 87. J. Marek – 9. Jiráský.

Do utkání vstoupili lépe hosté a již v 9. minutě využil Jiráský špatné rozehrávky a ztráty míče domácích obránců a zblízka prostřelil Lampárka. Prosečskými hráči ale tato branka neotřásla a za osm minut po přihrávce Jaroslava Marka jeho bratr Zdeněk krásnou ranou pod břevno vyrovnal. Navíc další dvě dobré šance místní borci ještě nevyužili. Sruby však Lampárka také příliš neohrozily, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Ve druhé půli se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. Hosty podržel několika výbornými zákroky brankář Horyna, ale i Lampárek se musel snažit, aby udržel Prosečské naděje. Rozhodnutí jinak vyrovnaného utkání přišlo v 87. minutě. Macháček zahrával trestný kop pomalu z poloviny hřiště, dlouhý míč poslal až před branku a zde Jar. Marek hlavou rozhodl o výhře domácích.

Sestava FK Proseč: Lampárek – Koutný, Dvořák, Macháček, Volf (81. Šplíchal) – Hromádka, Z. Marek, J. Marek, Menc – Mareš (61. M. Marek), Vopařil (71. Jeřábek).

Sezemice – Hlinsko B 1:1, na penalty 4:1

Branky: 41. Večerník – 28. Slavík.

Domácí se vytasili s novou akvizicí Večerníkem, který hned v 5. minutě nevyužil slibnou příležitost. V první půli si hosté vypracovali čtyři gólovky, ovšem trefil se pouze Slavík. Sezemice vyrovnaly pět minut před pauzou, když centr Borovce trefil placírkou z první k tyči právě Večerník. Po přestávce se domácí zlepšili, ale míč ani jednou do sítě nepropasírovali. ČK: 0:2 (90. Slavík, 90. Gregor)!

Sestava FC Hlinsko B: Jindřichovský – Zach, Bříza, Veselský (65. Krbálek), Vamberský, Hrubý, Pavliš, Popelka, J. Nevole, Slavík, Chmelík (77. Gregor).

Další výsledky

Choltice – Starý Mateřov 2:2 (2:0), pen. 3:4. Branky: Augustin, Jeřábek – Fenyk, Hlaváček. Řečany – Cerekvice 2:2 (2:1), pen. 3:4. Branky: Kobera, M. Moravec – Pachta, Uher. Nasavrky – Rohovládova Bělá odloženo pro nemoc hostů. (rp)

1. Dobříkov  7 6 0 0 1 28:9  18
2. Proseč  7 5 0 0 2 19:13 15
3. Rohovlád. Bělá  6 4 0 1 1 15:8  13
4. Horní Ředice  7 4 0 0 3 15:11 12
5. Starý Máteřov  7 2 3 0 2 13:12 12
6. Stolany  7 3 1 0 3 18:11 11
7. Sezemice  7 3 1 0 3 13:17 11
8. Sruby  7 2 2 0 3 15:16 10